Zápal žíl nie je problém, ktorý nemožno liečiť

Ochorenie, ktoré okolo nás kolujú je celá kopa. Kým sa však všetci obávajú nebezpečného koronavírusy, iní evidujú aj iné choroby, na ktoré sa za posledný rok zabudlo. Jednou z nich je aj zápal žíl, čo je nepríjemné ochorenie, ktoré môže mať veľmi čierny scenár, ak sa bude jednať o hlboký zápal, nie len o ten povrchový.

Problém, ktorý vzniká z pobytu na lôžku

Samozrejme je príčin tohto ochorenia viacero, avšak najčastejšie vzniká zápal žíl z dlhého pobytu na lôžku, kedy sú naše končatiny v nečinnosti. Aj preto sa ako prevencia proti nepríjemnému ochorení odporúča pohyb, ktorý neradno zanedbávať.

Ako liečiť zápal žíl?

Ako sa pozná zápal žíl už vieme. Poznáme tiež rozdelenie choroby a spoznáme, ktorá z verzií je tá závažnejšie a životu nebezpečná. Ponúka sa však otázka, ako ochorenie liečiť, ak sa nevítané dostaví aj do vašich životov?

Tým prvým krokom je bezpochyby návšteva lekára. Či už máte podozrenie na tromboflebitídu alebo horšie z možností – na trombózu, v každom prípade je nutné podchytiť ochorenie včas a začať ho zavčasu liečiť. Pri návšteve lekára dôjde ku klinickému vyšetreniu, pri ktorom sa zistí závažnosť zdravotného problému. Na základe zistení sa potom stanovuje konkrétny liečba.

Tá väčšinou spočíva v podávaní liekov, ktorých úlohou je rozpustiť krvnú zrazeninu. Vďaka jej včasnému rozpustení sa predíde mnohých čiernym scenárom. Spravidla sa začína podávaním heparínu do žily. Je však pravdou, že vplyv na to, aké lieky sa budú kedy podávať má mnoho ďalších faktorov aj zdravotný stav pacienta.

V ideálnom prípade je dobré podniknúť všetky kroky na to, aby sa takémuto ochorenie predchádzalo. Najmä ženy, ktoré túžia mať dieťa by sa mali usilovať, aby krvné zrazeniny či zápal žíl nebol ich budúcnosťou. Tieto zdravotné problémy môžu zásadne sťažiť a skomplikovať tehotenstvo.