Označte si psa, nech sa vám vždy vráti

Domáci maznáčik patrí samozrejme do každej domácnosti, pretože sa skrátka veľmi často stretávame s tým, že niekedy sa cítime doma sami. Predsa len partner alebo partnerka má inú smenu, než akú máme my a naše detí spí treba u kamarátov alebo sú so školou na niekoľkodňovom výlete, na ktorý sa samozrejme tešili a my ich radi pustili, ale zrazu je nám trochu smutno. Práve psík je úplne skvelý v tom, že vďaka nemu sa nikdy cítiť smutní nebudeme, aj keď on bude treba na záhrade a my potom samozrejme doma. V domácnosti ho má iba malá hŕstka ľudí, avšak v poslednej dobe sa trend mať psa v domácnosti skrátka značne rozrástol. 

Ak s ním však chodíme na prechádzky alebo ho sem tam pustíme na záhradu či či na záhrade žije vo svojej vlastnej búde, ľahko sa môže stať, že sa nám zatúla. Je to najmä vtedy, keď necháme napríklad otvorenú bránku od plotu okolo nášho domu napríklad z nedbanlivosti alebo len z nepozornosti. Psík toho ľahko môže využiť a ľahko potom môže prísť na to, že vonku je možno niečo, čo ešte nepoznal, a tak sa vydá za týmto nepoznaným tajomstvom. Je však nutné poznamenať, že v tomto prípade ho vonku môže nájsť nejaká dobrá duša. V ten okamih sa dobrá duša rozhodne psíka vrátiť, ale musí vedieť kam ho vrátiť. Pokiaľ nie je psík označený, potom sa k vám nikdy nemusí zase vrátiť. 

Ako psa označiť, aby sa zakaždým stopercentne vrátil späť domov? 

V poslednej dobe sa začali používať čipy, ktoré sa dávajú u veterinárov. Lenže jedná sa o trochu drahšie záležitosť, preto sa stále medzi najobľúbenejšie radí predovšetkým to, že psom kúpime známku s naším trvalým bydliskom. Mená na vodítku sú už skoro k ničomu, pokiaľ sa nevie, na akú adresu sa má psík dostaviť. Takáto psie známka na obojku je naozaj skvelá, najmä potom pokiaľ je tam aj vytlačená adresa, na ktorú majú psíka zaviesť.