Tipy, ako sa zbaviť nafúknutého brucha

Vypuklé alebo až nafúknuté brucho trápi raz za čas každého. Zatiaľ čo niekedy je na vine nedostatok cvičenia, inokedy za tým stojí nevhodná strava najmä plná pečiva. Je však pravdou, že príčinou tohto nevzhľadného efektu môže byť viacero vecí. Poďme si prezradiť niekoľko efektívnych tipov, ako sa javu zbaviť, nech so svojou postavou môžeme opäť chváliť, a nie sa za nich hanbiť.

Pomôžte svojmu zažívaniu bylinkovými čajmi

Za vypuklé alebo nafúknuté brucho môžu z veľkej časti problémy v črevách. Holt ste niečo zlé zjedli, alebo ste si dopriali strukoviny, ktoré sú síce zdravé, na druhú stranu poriadne nadúvajú. Pokiaľ je práve toto príčinou problému, skúste viac piť, a to ideálne bylinkové čaje.

Nie, naozaj nemusíte siahať po farmaceutických produktoch. Lieky nie sú pre zdravie najlepšie a zažívanie práve neuľaví. Avšak bylinky v podobe mäty, anízu alebo kôpru vedia naozaj zázraky. Ostatne rovnako ako prechádzka, ktorú počas popoludnia podniknete.

Zaraďte do jedálnička diuretické potraviny

Na vine nafúknutého brucha môžu byť aj tekutiny. Voda je síce zdraviu prospešná, ale pokiaľ ju organizmus dlho zadržiava, môže to viesť k nafúknutému brušku. Preto stavte buď opäť na bylinky (teraz ale také, ktoré odvodňujú čiže prasličku, brezu alebo rebríček).

Vhodné je však tiež zaradiť do jedálnička takzvané diuretické potraviny, ako je uhorka, zeler alebo petržlen. Majú totiž podobný efekt ako spomínané bylinky.

Chce to pohyb a kolená vyššie

Týmto problémom veľmi často trpia ľudia, ktorí majú sedavé zamestnanie. Ak je to aj vaším problémom, musíte sa začať viac hýbať a dávať kolená vyššie. V prospech bude tiež vhodné zariadenie vašej kancelárie alebo cvičenia, ktoré budete počas plnenia úloh robiť. Jedným z nich je napríklad striedavé povoľovanie a zaťahovanie brucha.

Myslite aj na vzpriamený posed, ktorý podporí kvalitná chrbtová opierka vašej ergonomickej stoličky. Prípadne majte v bedrách umiestnený malý overball, ktorý tiež podporí správne sedenie.