Raw strava a čo to vlastne je?

Žiť zdravo – to sa vždy ľahko povie, ale nikdy sa to skoro nevykoná. Je to však škoda, pretože v poslednej dobe (najmä v tejto dobe) sa živíme iba rýchlym občerstvením a nejaká pravidelná, vyvážená a hlavne kvalitná strava nám nič nehovorí. Do zdravého životného štýlu sa púšťa minimálny počet z nás, čo sa potom výrazne prejavuje na našom zdraví. Je však nutné podotknúť, že ak sa do zdravého životného štýlu dáte, potom už ani nebudete vnímať, že ním žijete. Je to vždy len o tom prvom rozhodnutí, potom už sa to vezie ako po masle. 

Ak začnete pravidelne a kvalitne jesť, určite si začnete o tomto zdravom životnom štýle hľadať určité informácie a rôzne recepty, ktoré by ste mohli ľahko uvariť aj doma. Pri tomto pátraní sa tiež stretnete s radom pojmov, nad ktorými vám zostane doslova rozum stáť. Väčšinou sa všetko týka rôznych zloženie na obale, ale tiež sa veľakrát stretnete s pojmom „raw strava“. Táto strava sa v poslednej dobe stala značne preberanú, ale väčšina ľudí má klamné zdanie o tom, čo to vlastne je. Je teda potrebné povedať si, čo táto raw strava je a čo vlastne obsahuje. 

Raw strava = surová strava 

Pod pojmom „raw strava“ by sme si zakaždým mali vybaviť surovú stravu, ktorá je väčšinou vegetariánsku výživou, ale nie zakaždým. Je založená predovšetkým na konzumáciu tepelne neupravených potravín. Vďaka tomu, že sú jednotlivé potraviny neupravené, tak v nich zostávajú látky telu prospešné, ktoré sa bežne varením vyparujú. Medzi hlavné zložky tejto surovej stravy sa radí rozhodne ovocie a zelenina, ďalej taky rôzne semienka alebo orechy. Samozrejme nesmieme zabúdať na strukoviny (ktoré sú síce neobľúbené, ale ktoré by sme mali jesť minimálne dvakrát týždenne) alebo taky na obilniny. Dokonca sa do tejto skupiny potravín radia aj rad exotických vecí, a síce napríklad morské riasy alebo kokosové mlieko.