Aká je najlepšia voľba na ples?

Plesová sezóna sa pomaly blíži, dokonca je niekde už v plnom prúde. Už teraz si kupujete lístky na tie najväčšie udalosti roka. Je potrebné na nich ale patrične vyzerať! Volíte si najkrajšie účesy od najlepších kaderníčkou v štáte, hľadáte dobrý a kvalitný salón, do ktorého môžete vojsť bez objednania a odísť ako najväčšia hviezda. Čo zostáva večnou otázkou, je, čo si na taký veľkolepý bál obliecť. Krátke šaty sa už dávno nenosí a na veľkú slávu sa predsa ani nehodí. Je potrebné ukázať svoju vonkajšiu aj vnútornú krásu a pôsobiť dobrým dojmom. 

Plesy existujú preto, aby sme všetkým hosťom dali najavo, že ženy predstavujú skvosty plesu, že sú dámami, ktoré zdobia udalosť, a že páni predstavujú gentlemanov, ktorí milujú svoje dámy. Preto kladieme dôraz na vhodné oblečenie. Prvý dojem buď zaujme a bude sa po celý ples hovoriť o vás len s obdivom, alebo sa znepáči a celý ples sa potiahne ako nočná mora. Šaty holt robia človeka, preto nie je dobré to podceňovať. 

Veľkým hitom sú dlhé úzke šaty, a to prevažne v tmavších farbách. Ženskosť vynikne vďaka bordó, vínovo červenej alebo iné podobné farbe. Hodinky sa k takej kráse na ples nepristanú, preto ich radšej zanechajte doma. 

Ak nie ste majiteľkou dlhých šat a doteraz ste na ne nenarazila, skúste sa poobzerať po niečom inom – napríklad po overaloch! Tie zaznamenali naozaj veľký záujem a obľubu. Sú skvelou voľbou práve na ples, ale aj do divadla či na iné spoločenské udalosti. S podpätky bude úplne famózne! Pristane predovšetkým dlhonohým ženám, u nižších postáv treba hľadať vhodný strih. 

Čo sa týka mužskej polovice, tá klasicky zaujme oblekom s poltopánkami. Voľte tmavo modrú farbu saka i nohavíc, k tomu potom pások a hnedé vzorované poltopánky. Čierne klasiky už nechajte v botníku až do doby, kedy zase zmestia do módy. Elegancia teraz spočíva len v tom hnedom kúsku.