Módne triky pre ženy s krátkymi nohami

Na ulici sa bežne stretávame so ženami pekne vysokými, ktoré môžu nosiť prakticky všetko, čo im príde pod ruku. Môžu si dovoliť skombinovať zvonové nohavice a tenisky, rovnako tak sa nemusia báť sukní najrôznejších dĺžok. Vedľa nich sú ženy s postavou menšie, ktoré si nemôžu dovoliť vziať na seba všetko, aby nedošlo k ešte viditeľnejšiemu „skráteniu“ ich postavy. Pokiaľ nepatríte medzi dlhonožky, prezradíme vám niekoľko módnych trikov, ktoré figúru naopak dokážu opticky predĺžiť.

Krátke nohy nie sú ničím, za čo by ste sa mali hanbiť

Áno, dlhé nohy sú výhrou v lotérii, ale nikde sa nepíše, že tie krátke stoja za starú belu. Rozhodne nemajú byť dôvodom, prečo by ste sa hanbili. Aj krátke nohy môžu byť krásne, nebojte sa ich ukazovať, alebo sa ich snažiť opticky predĺžiť.

Módni stylisti sa zhodujú na jednom – stačí staviť na triky, ktoré s postavou vedia urobiť divy. A rovnako tak sa musíte vyhnúť niekoľkým veciam, ktoré naopak figúre ako také škodia.

Dlhé sukne sú tabu

Pri výbere oblečenia sa pozerajte na strihy. Tie totiž prezradia najviac. Dlhé sukne sú pre väčšinu malých žien doslova tabu. Ale samozrejme záleží na jej strihu alebo položení pása. A samozrejme aj na tom, aké topánky k dlhej sukni žena zvolí. Mala by automaticky siahať po podpätkoch, ktoré vedia s nohami urobiť doslova zázraky.

Vysoké podpätky ku každému outfitu

Podpätky ako také by sa v ideálnom prípade mali voliť prakticky ku každému outfitu. Či už máte dlhú sukňu, dlhšie nohavice, alebo šaty, ktoré ste už nejaký ten piatok nevytiahli zo skrine. Podpätky však nemusia nutne znamenať ihly. Môžu to byť platformy, ktoré majú podobný efekt.

Čo ďalšie hrá vo váš prospech?

Okrem spomínaného zakomponujte do svojho šatníka aj zvislé línie, úzke nohavice ideálne ku členkom, pančuchy, ktoré budú zladené s topánkami, alebo oblečenie v jednom jedinom farebnom tóne.