Čo nepatrí do kabelky?

Máte pocit, že už sa vám toho do kabelky v živote nemôže viac vojsť? Nezdvihne už už ani váš partner? Možno si zarábate na pekný problém a to nielen s chrbtom.

Dámske kabelky sú také kráľovstvo samo o sebe. Každá žena k nemu pristupuje po svojom. Niektoré sú zástankyne minimalizmu a tak u nich nenájdete nič iné ako mobil a platobnú kartu. Takým stačí potom len mini kabelka na mobil, rýchlo sa zbalia a majú všetko, čo potrebujú. Jednoduché.

Potom sú tu ale také, ktoré vo svojej kabelke nosia všetko, čo by mohli niekedy potrebovať alebo čo by im mohlo byť na úžitok. Nikdy neviete, kedy sa cestou z práce staviate na víno ku kamarátke, ktorá sa prehupne do prespania cez noc. Nikdy neviete, kedy náhodný okoloidúci bude potrebovať dezinfekčný sprej, opaľovací krém alebo zubnú pastu, že?

Prečo je príliš vecí v kabelke riziko?

Samozrejme len žartujeme, ale bohužiaľ nie sme ďaleko od pravdy, mnohé z nás nosia vo svojej kabelke naozaj celý svet. Tým ale škodí nielen svojmu chrbtu, kvôli váhe kabelky. Pokiaľ ju navyše nosíte iba na jednom ramene, váha sa rozloží nepravidelne a hrozí vám návšteva fyzioterapeuta, ktorý vám chrbticu zase zrovná do pôvodnej podoby.

Ďalším dôvodom, prečo nenosiť v kabelke všetko možné, je však aj hygienický aspekt. Nezriedka sa vám stane, že do kabelky hodíte späť nedojedenú orieškovú tyčinku, otvorí sa vám tekutý rúž alebo riasenka, apod. Všetko toto prispieva k nevábnemu zloženiu na dne kabelky a keď k tomu pridáte ešte baktérie z mobilného telefónu, koledujete si o malér.

Čo všetko sa zmestí do kabelky?

Pokiaľ sa rozhodnete vziať to zhurta a kabelku vyčistiť, vyberte celý jej obsah na zem a vracajte do nej späť veci, ktoré sem naozaj patria. Do kabelky sa hodí samozrejme peňaženka, mobil, kľúče a ďalšie osobné predmety. Záleží samozrejme na veľkosti kabelky, ale často sa vám do nej zmestí aj knižka, prípadne časopis na krátenie dlhej chvíle v dopravných prostriedkoch alebo pri čakaní. Nezabudnite na malú fľaštičku vody, tyčinku, oriešky alebo napríklad sušené mäso a žuvačky na osvieženie dychu. Upotrebíte aj dezinfekčný sprej na ruky, v zime rukavice av lete slnečné okuliare, samozrejme v obale.