Ako čistiť náramky z minerálov. 4 metódy, vďaka ktorým nestratí svoju silu

Náramky z minerálnych kameňov sú dnes hitom. Sú to nielen vzhľadovo krásne módne doplnky, ale okrem iného hovoríme o šperkoch, o ktorých sa hovoria, že majú dušu. No, minimálne majú istú hĺbku. Ak by ste totiž skúmali každý jednotlivý minerál, z ktorého sú náramky tvorené, zistili by ste, že každý minerál má nejakú úlohu. Kým niektorý má prilákať lásku do nášho života, iný má zase zahnať stres a chmáry. Samozrejme sa od doplnku nemôžu očakávať zázraky, rovnako tak nehovoríme o plnej náhrade klasickej medicíny, na druhú stranu, prečo neveriť v ich silu?

Aby však nestratili svoje vlastnosti, ktoré z nich robia silné doplnky, je dôležité je správne čistiť. Metód čistenia môže byť celá kopa, preto sa zamerajme konkrétne na štyri z nich.

Čistenie obyčajnou vodou

Náramky z minerálov je možné čistiť s pomocou obyčajnej, tečúcej vody, pod ktorou tento módny doplnok umyjete. Stačí, keď kameň zhruba tri minúty podržíte pod prúdom vlažnej vody (neplatí to však pre všetky minerály – pod vodou sa neumýva hematit, lazurit alebo opál).

Odpočinok v potoku

Ak vonku kraľuje pekné počasie, pravdepodobne zamierite na prechádzku. Počas nej môžete svoj doplnok tiež očistiť a opätovaná nabiť. Stačí, keď mu doprajete odpočinok v neďalekom, veľmi pokojnom potoku. Položte ho na miesto, na ktoré hravo dosiahnete a z ktorého vám neodplaval, a nechajte ho aspoň hodinu takto relaxovať.

Pre dôkladné očistenie ho zakopte do zeme
Možno vám nasledujúce spôsob príde až príliš, ale ten, kto verí v silu minerálov, k nemu určite pristúpi. Hovoríme o spôsobe, ako naozaj dôkladne očistiť minerály. Stačí, keď sa na nejaký čas zakope do zeme. V ideálnom prípade do krajiny, ktorá je ľudskou rukou nedotknutá.

Aj soľ očisťuje

Štvrtou metódou, ako očistiť náramky z minerálov je soľ. Stačí, keď doplnok vložíte do nádoby so soľou a zakryjete ho soľou tak, aby nebol vidieť. Po niekoľkohodinovom odpočinku náramok len umyte pod vodou. Opäť však platí, že nie všetky kamene tento spôsob čistenia znesú. Soľ neznesie malachit alebo tyrkys.