Štýly bývanie, ktoré sú tento rok in

Bytové trendy sa podobne ako trendy vo svete módy mení ako na bežiacom páse. Prakticky každý rok k nám prichádza nové a nové kúsky, ktorými môžeme (ale samozrejme nemusíme) spestriť naše bývanie. Ak aktuálne prahnete po zmene a chcete svoj príbytok premeniť na nepoznanie, oplatí sa staviť na niektorý z nižšie uvedených štýlov. Práve tie sa v posledných rokoch dostali výnimočne do popredia.

Poznáte shabby chic?

Minimalistické bývanie už nie je tak veľkým trendom ako štýl menom shabby chic. Že ste o ňom ešte nepočuli? Hovoríme o trende, ktorý je stelesnením vyblednuté elegancie a nerafinovaného zmysle pre luxus. Interiér je tak spojením historických, ale aj romantických prvkov, ktoré do seba dokonale zapadajú.

Niekomu sa môže tento štýl bývania javiť ako rustikálny. Kvetinové motívy, pastelové farby a jemné spojenie smotanovej, šedej a béžovej totiž presne do spomínanej Rustika zapadá.

Echo chic sa tiež dostáva do popredia

Vedľa spomínaného shabby chic štýlu sa do popredia dostáva tiež echo chic. V tomto prípade hovoríme o štýle bývania, ktoré je rýdzo ekologické, šetrné, udržateľné, ale aj pohodlné a luxusné na pohľad. Aj keď sa to teraz môže javiť ako jeden veľký zmätok, jedná sa o naozaj fantastické spojenie, ktoré človeka baví.

Čo sa týka farieb, zameriavame sa predovšetkým na teplé odtiene. Tým dominuje zlatá, machovo zelená, mäkká olivová, prípadne zemitá oranžová.

Vintage ako tajomný štýl bývania

Vedľa všetkého spomínaného stojí za zmienku vintage štýl, ktorý je tretím v našom rebríčku aktuálnych bytových trendov. Možno ho definovať ako starožitné, repasované, zachránené bývanie presne s prvkami, ktoré majú rovnaké vlastnosti.

Vintage žiada vrstvenie a všetko musí vyzerať „staro“, ale nie lacno. Nezabúdajte na textilné dekorácie, ktoré v tomto príbytku majú svoje miesto.