Vyberáme sukne podľa postavy. Ktorá vám pristane najviac?

Keď slnko začne vystrkovať svoje lúče, začneme odhadzovať typické zimné kúsky typu kabátov alebo zateplených koženkových nohavíc. Dávame naopak prednosť sukniam a šatám, čo sú nestarnúce modely, ktoré majú v šatníku žien svoje miesto. Pokiaľ ste zistili, že príliš sukní vo svojej zbierke nemáte, je načase si nájsť nové modely. A poradí vám najviac vaša postava. Aké sukne vám teda podľa vašich proporcií budú sedieť najviac?

Puzdrové sukne sedia ženám s postavou presýpacích hodín

Ak by sme mali nájsť sukňu, ktorá je úplnou klasikou, spomenieme puzdrové sukne. V posledných rokoch sú veľmi obľúbené a dalo by sa povedať, že ide o trend, ktorý z módy nevychádza. Ak máte postavu, ktorá sa označuje za dokonalú, puzdrové sukne sú gólom do čierneho.

Len teda hľadajte také alternatívy, ktoré nebudú príliš obopínať stehná. Mohlo by dôjsť k nepeknému efektu, a síce k pridaniu objemu v dolných partiách.

Áčkové sukne pre ženy s postavou hrušky

Potrebujete zamaskovať objemnejší zadoček alebo väčšie stehná? Nemusíte sa sukňou obávať, sukne môžete nosiť tiež. Len si vyberte z takých strihov, ktoré vám budú lichotiť. Ženy s postavou typu hrušky by mali siahnuť po áčkovej sukni a klásť tak dôraz na zvýraznenie štíhlosti pása.

Nemusíte však siahať automaticky po jednofarebnej alternatíve. Môžete sa pustiť z reťazí a siahnuť po vzoroch, a to napríklad po prúžkoch alebo kvetoch.

Plisované sukne nie sú pre každého

Veľkým hitom posledných rokov sú takzvané plisované sukne, ktoré však nie sú pre každého. Keďže sú väčšinou splývavé a do strihu „A” majú veľmi ďaleko, nehodia sa ani pre postavy typu hruška, ani pre ženy, ktoré sú majiteľkami postavy v tvare jablka. Skôr sa jedná o ideálny variant pre presýpacie hodiny, prípadne pre chlapčenské postavy, ktoré pás zvýraznia tým, že košeľu alebo tričko vykasajú.

Dalo by sa povedať, že štýlové plisované sukne sa riadia podobnými pravidlami ako spomínané puzdrovky. Aj keď sú voľnejšieho charakteru, strihovo sú veľmi podobné.