Vyberajte šaty podľa postavy. Aké budú slušať práve vám?

Mysleli ste si, že s príchodom jesene šatám absolútne odzvoní? Tak to naozaj nie je. Šaty sa budú nosiť hojne tiež na jeseň, to ostatne dosvedčujú aktuálne módne kolekcie, ktoré nedávno zavítali do obchodov. Okrem šiat sa budú hojne nosiť tiež sukne, a to napodiv ľahké saténové, ktoré žiadnu ženu poriadne nezahrejú. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú nosiť na jeseň hlavne šaty, prezradíme vám, aké vám pristanú.

Šaty by sa mali vyberať vždy podľa postavy. Ponúka sa teda otázka, aké šaty pristanú práve vám? Nejeden človek sa zhoduje na tom, že jedným z pilierov šatníku sú práve šaty, ktoré nesmú chýbať. Zistite teda, akú máte postavu, a podľa toho si vyberte šaty, ktoré budú zdobiť váš šatník.

Pokiaľ máte malú postavu

Ste ženou s malou postavou? Nezúfajte. Vám pristanú také šaty, ktoré vytvára ilúziu vyššieho vzrastu. Odporúčame siahnuť po zoštíhľujúcich strihoch, v ktorých vynikne hlavne dĺžka nôh. Môžu vám pristane treba skrátená vypasované saká. Nezabúdajte na topánky s podpätkom, ktoré taky opticky predĺži vašu postavu.

Ak ste ženou s plnými krivkami

Ste ženou, ktorú trápi plnšie krivky? Nezúfajte, aj vám pristane jeden určitý typ šiat. Konkrétne vám pristanú také šaty, u ktorých dôjde k zvýrazneniu pása. Ideálne je napríklad vypasované sako, ktoré ešte zvýrazníte opaskom a ktoré nebude zbytočne rozširovať vaše boky.

Pokiaľ máte postavu v tvare hrušky

Postava hrušky je špecifikom mnohých žien. Ak je tvar hrušky špecifický aj pre vašu postavu, odporúčame hľadať také šaty, ktoré budú perfektne sedieť cez prsia a ktoré budú iba mierne obopínať boky. Keď budú mať šaty navyše štruktúrovaná ramená, len dobre. Rovnako tak sú vhodné šaty, ktoré majú strihanou sukňu do áčka. Krásne zvýrazní pás, boky sa však zakryjú.