Vyčistite po zime svoje kabáty doma či v čistiarni

Tohtoročná zima bola naozaj náročná. Väčšina teenagerov prežila toto obdobie vo veľkom smútku, pretože bolo nezvyčajné, že museli cez zimu odložiť svoje tenisky, pretože v nich sa to cez tohtoročné kruté mrazy, keď teploty dosahovali až mínus tridsať stupňov, nedalo vydržať. Našťastie móda prišla hneď s niekoľkými inými tipy, ktoré by mohli byť úplne skvelou náhradou za tenisky. Ich sa nakoniec rada ľudí aj chytila, preto sme mohli krušné zimu prežiť s naozaj príjemným pocitom tepla na nohách. 

Ostatne teraz už je konečne jar a aj keď sme sa donedávna museli potýkať ešte s miernym snežením aj na konci apríla, napriek tomu by sme mali urobiť už nejakú tú očistu šatníka. Schovať by sme mali zimné veci, a to hlavne teplé svetre alebo huňaté roláky, na ktoré je v dnešnom počasí už naozaj teplo. Čiapky a veľké šály už pôjdu taky stranou, pretože sa musí urobiť priestor pre šiltovky a nové klobúky, ktoré sú teraz trendom číslo jedna. 

Ostatne aj čistku v botníku musíme relatívne rýchlo vykonať. Musíme sa zamerať predovšetkým na čižmy, ktorých sme si tento rok užili až, až. Tie pekne schováme ďaleko do hĺbky botníku a vytiahneme je zase na necelý rok. To isté urobíme aj so snehule a podobnými topánkami. Nesmieme však zabudnúť na skriňu s kabáty, pretože tá je určite po zime nejobjemnější. Než ich však uložíme k ročnému spánku a ako skrine zaplníme predovšetkým obľúbenými ľahšími bundami, musíme dať kabáty riadne vyprať a vyčistiť. Samozrejme je nehádžte do práčky, pretože tak sa kabáty maximálne poškodí a počas budúceho roka sa môžete dočkať aj toho, že budete celou svojou Kabátová šatňu kupovať znova. A to nie je zrovna ten najlacnejší kumšt, preto svoje drahocenné kabáty zverte do rúk odborníkov, a síce do čistiarne. 

Čistiarne ako lacnejší variant 

Mnoho ľudí by si mohlo myslieť, že je čistiareň v dnešnej dobe už drahá. Ovšem je to oveľa lacnejšie riešenie. Keby ste kabáty čistili neskúsene doma, možno by ste sa dočkali riadnych chýb, ktorých by ste sa na kabátu dopustili. Takéto chyby už nejdú tak ľahko opraviť, preto sa radšej rozhodnite (v tomto prípade už pre lacnejšie) variant, a to pre odborné skúsených ruky tých, ktorí pracujú v čistiarni. Veľakrát vám kabát vyčistí i ďaleko lepšie, než by ste to dokázali vy v pohodlí domova.