Krásna ako pri mori, tak v horách

Je to tu! Prichádza chvíle odpočinku, a to ako to pohodového, tak i aktívnejšieho. Niektorí z nám milujú tráviť dovolenku pri mori a najlepšie s knihou a ľadovým nápojom. Iní zasa túžia po prechádzkach lesom a zdolávanie horských vrcholov. Čo si obliecť, aby pre nás tieto chvíľu boli najpohodlnejšie a my vyzerali stále módne? Tu pár pre vás máme pár typov. 

Krásna aj na horách 

Ak trávite aktívnu dovolenku napríklad vyrážate na dlhšiu tury. Je pri výbere oblečenia potrebné zvážiť veľa faktorov. Musíte počítať s tým, že sa pri výšľapu určite zapotíte. Z tohto dôvodu je potrebné voliť kvalitný materiál. Funkčné oblečenie je najlepšou voľbou, pretože skvele odvádza pot. Oblečenie vám musí byť maximálne pohodlné. V dnešnej dobe toho máme veľa na výber. Nebojte sa rôznych farebných kombinácií. Ikdyž ste na horách či v lese nemusíte byť za šedú myšku. 

Majte na pamäti, že počasie na horách je nestále. Preto je dôležité mať so sebou pripravenú nepremokavou, vetruvzdornou bundu. Priedušnosť tejto bundy je veľmi dôležitá. Ak takúto bundu nevlastníte nahradiť sa dá aspoň obyčajnou bundou a pláštenkou. Náhradné tričko sa v batohu taky nestratí, istota je istota. 

Leňošenie pri mori 

Heslom pre tohtoročné leto je: Kto nemá farbu nie je IN! Takže ak chcete zažiariť ako na pláži, tak večer na kolonáde, vyberte farebné šaty. Skvelou voľbou sú šaty či sukne s kvetinovým vzorom. Veľmi dobrá voľba je námornícky štýl. Prúžky proste letia! 

Určite dajte dôraz aj na doplnky. Ak chcete byť čo najmodernejšie siahnite po slamenom klobúku, taške na pláž či topánkach. Avšak nenoste všetky tieto slamené doplnky dohromady. Vždy zvoľte jeden z nich.