Nemáte veľkosť 36? Nezúfajte!

Tiež keď vojdete do obchodu s oblečením, máte pocit, že keď ste trochu plnších tvarov, nemáte šancu si vybrať? Musíte vyberať z modelov, ktoré vôbec nelichotia vašej postave ba naopak? To potom človek odchádza z obchodu nielen veľmi sklamaný, ale so sebavedomím na nule. Takže dámy, ak nie je vaša veľkosť 36, ale napríklad 44, svet sa nezrúti a rozhodne to neznamená, že sa máte za čo hanbiť. 

Nie všetci musíme byť zákonite štíhli. Aj napriek tomu, že dnešná móda štíhlosť uprednostňuje, nájdeme už na prehliadkových mólach modelky s veľkosťou XL či XXL. Čo by mohlo viesť aj v lepšej výber oblečenia v bežných obchodoch a nielen s módou pre väčšie veľkosti. Po akých kúskoch siahnuť ak máte plnoštíhlu postavu? Tu pár rád. 

Farba je základ 

Kúzlo úspechu spočíva v tom, vedieť do akého farebného typu konkrétne patríme. Niekomu pristane viac tóny studených farieb, iným ženám zase viac pasujú tie teplé tóny. Pravidlo, ktoré všetky poznáme, znie, že tmavé farby zoštíhľujú. Odporúčame ich ale doplniť aj svetlejšími tónmi. 

Na čo si dať pozor 

Je úplne jasné, že si jednoducho nemôžeme dovoliť obliecť si krátke tričko a uzunké džínsy či minisukni. Ale tiež navliecť sa do zbytočne voľného oblečenia nám naopak kilá zase pridá. Ak máte väčšie poprsie, nebojte sa ho ukázať v decentnom výstrihu. Pre širšie stehná zvoľte nohavice tmavej farby s jemným rozšírením. 

Akú vybrať látku? 

Je jasné, že nie je nad prírodný materiál. Cítime sa v ňom skvele a nepotíme sa toľko ako v umelých látkach. Bavlna v kombinácii s elastínom je jedna z najvhodnejších kombinácií. Je pružná teda sa prispôsobí vašej postave.