Začnite pripravovať záhradu na jar

Jar je konečne tu a pomaly, ale isto sa začíname chystať na prvé jarné stávkovanie. Nie je predsa nad svojou vlastnou zeleninu, ktorá je bez chemického spracovania a bez rôznych nebezpečných postrekov. Navyše keď si ju vždy ráno odtrhneme zo záhradky, je to oveľa lepší pocit, ako keď si zájdeme do obchodu a kúpime si všedný uhoriek či papriku, ktorá nikdy nechutí tak skvele ako práve tá vypestovaná. Ovšem než začneme so stávkovaním, je potrebné našu záhradu perfektne pripraviť na nadchádzajúcu záťaž. Musíme myslieť na každý detail, pretože treba zabudnutý kúsok pôdy môže zapríčiniť, že sa na danom kúsku nedočkáme zrovna dobré úrody.

Zo všetkého najskôr okypřete pôdu

Postarať sa o pôdu a samotnej záhony je to najzákladnejšie pravidlo, ktoré musíte mať v malíčku. Okypřit pôdu a dobre pripraviť hlinu na prvé jarné stávkovanie je vždy ten prvý a základný krok. Poriadne si nakopte záhony a vyberte nepríjemnú burinu, ktorý sa nám urodilo z skorého začiatku jarného obdobia. Na stávkovanie si potom jednotlivé záhony dobre narýhujte a do tých rýh pekne sypte jednotlivé semienka rôznej zeleniny. Po riadnom zasypanie máte pre tento rok hotovo. Už zostáva len pravidelné kropenie!

Tráva potrebuje pokosiť a stromy ostrihať

Najväčší ujmu po zimnom období odniesli isto stromy. Tie sú veľmi poškodené. Pokiaľ na nich očakávate úrodu, musíte sa o ne riadne postarať. Ostrihaní suchých konárov je teda na mieste. Povolajte celú svoju rodinu, aby vám pomohla odstrihnuté konáre odniesť a vy sa len pustite do korún stromu a ešte než vám zarastú vetvami a jablkami či iným ovocím, rýchlo ostrihajte tie zlé kúsky. Ak plánujete vo svojej rodine aj svadbu, zasaďte si napríklad nováčika, a to konkrétne Trnku.
Samozrejme aj tráva potrebuje trošku upraviť po zimnej snehovej pokrývke. Než sa spamätá, chvíľku to trvá, ale až sa dá do pohybu, už budete kosiť trávu čo týždeň. Jedná sa o nie moc obľúbenú aktivitu, ale je potrebné, ak vlastníte najmä veľkú záhradu. Nechcete predsa púšťať deti do vysokej trávy, v ktorej sa len stratia.