Svieži vietor do šatníka, ktorý vás nebude skoro nič stáť

Máte pomerne hlboko do vrecka, a pritom by ste radi niečím oživili svoj aktuálny jarný šatník? Nevešajte hlavu, aj s tymto sa našťastie dá niečo robiť. Každá z nás sa niekedy ocitne v situácii, keď jednoducho nemá peňazí nazvyš, a pritom chce stále vyzerať pekne a sviežo. Pritom sa to nijako nevylučuje. Umenie módy spočíva v kreativite, schopnostiach hľadať niečo nové, kombinovať a vymýšľať, nie v tom kúpiť si najnovšie a najdrahšie model od známeho návrhára. 

Drahá kúpa z vás elegantnú ženu neurobí 

Vykúpiť butik známeho a drahého návrhára dokáže každá žena, teda ak na to bude mať dostatok finančných prostriedkov. Rozhodne to ale neznamená, že bude chodiť po uliciach ako elegantný a šik dáma. Sú ženy, ktoré síce majú peniaze, ale za to nemajú súdnosť a vkus. Na druhej strane sú aj také, ktoré síce musia obracať každú korunu, ale za to sa aj tak dokážu pekne obliecť. Ukážeme vám, ako na to, stačí pár drobností a môžete svoj outfit posunúť niekam, kde vám budú všetky závidieť. 

Šik kúsok zo starého trička 

Džínsy a tričko či top. Ako ich oživiť? Skúste hodvábne šatky, ktoré budú s tričkom a džínsami ladiť. Tento výrazný prvok vám dodá šťavu. Ak nenájdete šatka svojich snov – kúpte si v predajniach výtvarných potrieb hodvábne šatky a farby na hodváb a skúste si ich namaľovať. Ušetríte a budete mať kúsok podľa svojich vlastných predstáv. Farby na textil vôbec dokážu divy. Skúšali ste kedysi dávno rôzne kreatívne techniky? Vráťte sa k nim a zo starého trička môžete pomocou batiky vykúzliť originálny model. 

Denim priamo zvádza ku kúzlam 

Chcete nejako oživiť džínsy? Skúste rozstrapkaný look. Je ale zbytočné si kupovať za drahé peniaze už rozstrapkané džínsy v obchode. Vyperte tie staré, prestrihnite je, vytvorte dieru, môžete skúsiť napríklad aj nejakú aplikáciu výšivkou, skrátka fantázii sa medze nekladú. Denim je nadčasový a dá sa oživiť rôznymi spôsobmi, ktoré vyjdú lacno. Máte potom nový model na voľný čas a nebude vás to stáť ani korunu navyše.