Minišaty sú znova na scéne. Aké sa konkrétne nosia?

Sledujete módny svet? Potom viete, že medzi aktuálne trendy patrí buď makro veci, alebo naopak mikro veci. Skrátka dva dĺžkové extrémy, s ktorými tento rok na jeseň aj na zimu nešliapnete vedľa. Pokiaľ vás to ťahá skôr k minišatám a minisukniam, poďme si prezradiť, aké konkrétne trendy stoja za zváženie a prípadne kde ich zohnať, keď sa pre oživenie svojho šatníka rozhodnete.

Keď mini dĺžka, tak štýlovo a vkusne

Mnohé ženy sa stále domnievajú, že minisukne alebo minišaty sú otázkou nevkusu. Lenže tohtoročné módne trendy naznačujú opak. Samozrejme aj tento rok musíme dávať pozor na to, s čím ich kombinovať. Nebojte sa spojenia s dlhším vypasovaným sakom, prípadne džínsovou bundou, ktorá vás ochráni hlavne pred letnými chladnejšími večermi. Vhodnou alternatívou je však aj biela košeľa, ktorá bude spoločne s minišatami vyzerať veľmi vyvážene, nebude sa jednať o žiadny vyzývavý outfit.

Kategórií samou o sebe sú topánky. Pozor si dajte na vysoké čižmy lesklé a kožené, naopak vhodnejšie sú sandálky na šnurovanie, prípadne lodičky na menšom podpätku.

Pozor na spodnú bielizeň

Minišaty, najmä ak sú upnutého strihu, vyžadujú správnu spodnú bielizeň. Aby ste neukázali viac, než je potrebné, bezšvové alternatívy sú gólom do čierneho rovnako ako sťahovacia bielizeň, ktorá pekne zahalí aj drobné nedokonalosti na vašom tele.

Pri výbere spodnej bielizne sa uistite, že vám bude perfektne sedieť. Menšie veľkosti sa môžu nepekne zarezávať, čo sa v minišatách upnutého strihu nebude pekne vynímať.

Nielen priliehavý štýl

Jesenné trendy idú podľa Rachel Greenovej z kultového seriálu Priatelia. Pozornosť žien sa teda upína hlavne na upnuté šaty so špagetovými ramienkami. Nemusíte však ísť iba touto cestou, skvelé sú aj šaty s balónovými rukávmi, priznanou podprsenkou alebo prvkami korzetu.

Pokiaľ nájdete na trhu saténovú alternatívu, je to výhra v lotérii.