Palladium

Značka Palladium uzrela svetlo sveta v roku 1920. Zámerom spoločnosti bolo ale vyrábať pneumatiky určené pre letecký priemysel a naozaj je aj vyrábať začali. Odbornosť bola s postupom času vysoko pokročilá a čoskoro väčšina lietadiel v celej Európe používala práve tieto pneumatiky. Po druhej svetovej vojne sa ale rapídne znížila výroba lietadiel a dopyt po pneumatikách klesla. Palladium otvorilo v roku 1947 nový závod v Pont de Cheruy vo Francúzsku a tam sa začala vyrábať obuv rovnako tvrdá, ako boli ich pneumatiky. Originálny dizajn, klasický tvar, vysoká kvalita a odolnosť tejto obuvi je na tak vysokej úrovni, ako nikdy predtým nebola. Palladium je značka precíznych topánok vo vojenskom štýle. 

Palladium a materiály 

Tie najkvalitnejšie dostupné materiály a k tomu pridaná absolútne špičková technológia výroby je už za dobu pôsobenia preverená veľkým množstvom spokojných zákazníkov aj francúzsku cudzineckú légií. Tá ju vyskúšala v teréne a drsných púštnych podmienkach v severnej Afrike. Obuv dokonale zvládla členitý terén pohoria Atlas. Dnes idú topánky najvyužívanejšie v celej Európe vďaka svojej špičkovej kvalite materiálov a technológií. História značky Palladium siahajúcu až do tridsiatych rokov minulého storočia je zárukou precízneho šitie a dlhej životnosti. Po celom svete je táto značka prijatá veľmi vrelo a to vďaka obuvi vhodné do veľmi extrémnych podmienok. 

Extrémne podmienky s obuv Palladium 

Topánky sa naozaj osvedčili a dokonca sa stali sprievodcami francúzskeho vulkanológa Harounda Tazieffa na sopečných expedíciách. V deväťdesiatych rokoch Palladium predalo viac ako milión párov topánok ročne. Po celom svete sa tešia neobyčajnému ohlasu a je tomu tak aj dodnes. Značka s heslom: Kvalita na prvom mieste, s použitím tých najmodernejších látok a materiálov nikdy nesklame. Topánky od značky Palladium si obľúbia ženy, muži, i deti pre všestranné využitie. Ponúka komfort, pohodlie a veľkú výdrž. Pre ženy značka Palladium ponúka aj topánky na podpätku, tvarovo i materiálovo pohodlné natoľko, že ich môžete nosiť celý deň bez bolestí. Vybrať si možno aj topánky so špeciálnou vodeodolnou ochranou do dažďa, zimné topánky chrániace nohy pred mrznutím a členkové topánky na jar i jeseň. Značka Paládium okrem topánok ponúka aj tašky, kabelky, šperky, rukavice, okuliare a iné doplnky.