Milujete čaj? Aký sa hodí k vášmu znamenia?

Čaj o piatej síce nie je typicky slovenský zvyk, skôr by sme jeho korene našli vo Veľkej Británii, ale popravde sa táto činnosť stáva aj u nás veľmi obľúbenou. A nie je sa čomu diviť. Ľudia hľadajú stále viac spôsobov alebo možností, ako sa zastaviť, oddýchnuť si, pobudnúť len tak s priateľmi. Miesto kávy, ktoré je plné kofeínu a ktoré by sa už okolo neskorých večerných hodín nemalo konzumovať, je tak čaj ideálnou alternatívou. Ktorý z ponúkaných druhov je tým najlepším pre vaše znamenie?

Pre Baranov žltý čaj, pre Blížencov modrý

Len máloktorý človek si uvedomuje, čo všetko o ňom dokáže prezradiť jeho znamení zverokruhu. Prezrádza, aký je pravdepodobne milenec alebo čo rád robí vo voľnom čase či aké sú jeho tienisté, temné stránky. A tiež napovie, aký čaj sa mu doslova rozplynie na jazyku.

Čo sa týka Baranov čiže ľudí narodených skraja jari, pre nich je určený čaj žltý, ktorý má vo vnútri nastoliť akýsi pokoj. Jedná sa o veľmi vzácny čaj, ktorý sa vyrába len z púčikov čajovníka čínskeho. Jeho chuť sa nápadne podobá medu, a okrem pokoja má nastoliť tiež harmóniu.

Keď mu ste sa narodili v znamení Blíženca, potom patríte medzi zvedavé a pomerne nepokojné znamenia. Preto by ste pri čaji o piatej mali uprednostniť modrý čaj, ktorý vyrieši prakticky všetky problémy, ktoré môže stres spôsobiť. A tým myslíme aj padanie vlasov, úzkosť alebo predčasné starnutie.

Biely čaj pre Panny, Earl Grey pre Váhy

O pannách sa hovorí, že sú to veľmi nežná stvorenia. Je však pravdou, že majú mierne sklony k perfekcionizmu. Aj preto nedajú dopustiť na biely čaj, ktorý je označovaný za skutočnú delikatesu. Jedná sa o pomerne sladký nápoj s medovou vôňou, ktorý je v dozvukoch mierne nahorklý. Pýši sa kvetinovou arómou.

Ak ste skôr neskoré jesenné znamenie v podobe Váh, potom nedáte dopustiť na klasiku v podobe Earl Grey. Patríte totiž medzi spoločenské a veľmi komunikatívne stvorenia a dbáte na to, čo sa sluší a patrí. A Earl Grey je skutočne formálnym nápojom, ktorý má až zvieravú chuť a vonia po bergamotu.