3 tipy, ako starej kúpeľni dať luxusný nádych

Možno snívate o priestrannej, slnečnej kúpeľni, kam sa môžete zavrieť pred celým svetom a chvíľu len nerušene odpočívať. Má už vaša kúpeľňa najlepšie roky za sebou a väčšia rekonštrukcia je zatiaľ v nedohľadne? Nevešajte hlavu. Štýlovú kúpeľňu môžete vykúzliť niekoľkými drobnými úpravami, ktoré nie sú finančne náročné a vašej kúpeľni dodajú nádych luxusu. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si vykúzliť miesto na kúpeľňový odpočinok!

Zrkadlo ako dominanta kúpeľne

Pokiaľ chcete vašu kúpeľňu presvetliť a zároveň si urobiť radosť, kúpte si nové zrkadlo. LED zrkadlo priestor vizuálne zväčší, vďaka odrazu svetla presvetlí, a navyše do miestnosti vnesie úplne novú sviežu atmosféru. Na trhu si môžete v dnešnej dobe vybrať z designovo jednoduchých kúskov aj z tých honosnejších. Každej kúpeľni pristane trochu iné a záleží len na vás, do akého štýlu plánujete vašu kúpeľňu ladiť.

Kúpeľňa v dažďovom pralese

Predstavte si, ako vás v kúpeľni víta vôňa eukalyptu, citrusov alebo frangipani! Nadýchnete sa a pripadáte si ako v dažďovom pralese. Stačí si zaobstarať kvalitný prírodný éterický olej a jednoducho si vyrobiť pasívny difuzér. Stačí v lese či parku pozbierať pár šišiek alebo si zo záhrady nasušiť pár okvetných lístkov. Na usušené prírodniny potom kvapnete pár kvapiek oleja a vitajte v novej voňavej kúpeľni!

Nepodceniť prírodu

Prírodné materiály vnesú do priestoru útulnosť, ktorá často chýba práve starým chladne pôsobiacim kúpeľniam. Dýchnu na nás svojou vrelosťou a možno pripomenú prázdniny u babičky na chalupe. Zaobstarajte si jutový koberec, prútený kôš na bielizeň či iné prírodné doplnky. Sú cenovo dostupné a s interiérom vedia divy! Vyberajte však starostlivo a stavte na minimalizmus. Zatiaľ čo jeden originálny jutový koberec so zlatou nitkou vie premeniť kúpeľňu na luxusne vyzerajúci priestor, päť rôznych košíčkov z tŕstia už môže vyzerať trochu preplácane.