S vínom za štíhlou postavou

Nie je stresové či nevhodné situácie, ktorú by nevyriešila pohárik dobrého vína. Prevažne ženy sa rady potrpia na pohárik červeného či bieleho vína len tak – napríklad k obľúbenému večernému seriálu. Je to skoro to isté, ako keď si muž dá na obed pivo. Víno je tiež skvelým narodeninovým darčekom či pozornosťou, ktorú prinesiete známemu, keď k nemu idete po dlhej dobe na návštevu.

O tomto lahodnom nápoji sa však vedú rôzne špekulácie. Málokto vie, či ide alebo nejde ruka v ruke so zdravým životným štýlom. Pod správnou životosprávou si predstavíme prevažne pravidelnú pestrú a vyváženú stravu, dodržiavanie pitného režimu a tiež dostatok pohybu. Občas si povolíme „uzdu“ a užijete si pohár nejakého toho alkoholu, zrovna treba vína. Otázka teda znie: „Hrešíme alebo naopak telu prospievajú?“

Pravá ruka pri chudnutí

Keďže sa pomaly ale isto blíži teplé dni a plavková sezóna tu bude cubidup, väčšina žien (ale i mužov) začala od Nového roka poctivo drieť v posilňovni. Vidina štíhle a pevné postavy je natoľko oslnila, že radšej odmietnu deci dobrého vína v domnienke, že by aj jeden lok skazil ich skoro mesačné snahu. Neuverili by, ak by ste im oznámili, že s každým odmietnutím robia veľkú chybu.

Víno totiž telu naozaj prospieva. Zhodli sa na tom nielen v zdravotníctve, ale aj vo vede. Ženy, ktoré si denne doprajú pohárik tohto moku, majú až o tridsať percent nižšiu šancu, že by raz trpeli obezitou. Dá sa teda povedať, že je pred nadváhou čiastočne spasí. Nesmie sa však viac než jedno či dve deci.

Pri chudnutí pomáha podobne ako zelená káva alebo rovnakofarebná čaj. Organizmus sa nám viac zahrieva, teda rýchlejšie spaľujeme prebytočné a nechcené tuky. Jediný háčik je v tom, že sa pred prvým dúškom musíme kvalitne najesť. Ak varíte na večeru napríklad rybu, pohárik bieleho si dajte zrovna k nej. Ladne spojí všetky chute a vy sa budete len oblizovať.