Mesto seriálových hrdinov – navštívte New York!

Pokiaľ milujete seriály, rozhodne vám neuniklo, že väčšina seriálov, ktoré sa neodohrávajú niekde vo svojom imaginárnom či nereálnom svete a ktoré pojednávajú o bežných životoch bežných ľudí, sa odohrávajú v jednom americkom meste. Tu sa stretávajú, tu sa ich životné príbehy prelínajú a ucelujú, tu sa píše ich každodenný príbeh. Ide o meste New York. Práve toto mesto je ústredné mesto napríklad v obľúbených seriáloch Priatelia alebo Ako som spoznal vašu matku.

Ak ste nadšenci aspoň do jedného takého seriálu, potom vás určite neudivuje ani fakt, že by ste tam raz v živote túžili byť. Túžite po tom navštíviť miesta, o ktorých sa hovorilo, alebo miesta, ktoré sú dokonca v seriáloch navštívené. Láka vás ich život a žijete v domnení, že tam sa skrátka žije presne tak, ako v seriáli. Preto sa rozhodnete navštíviť Spojené štáty a zavítate do New Yorku. Na čo však pri návšteve tohto mesta nesmiete zabudnúť?

Central park

Jednou z prvých zastávok bude rozhodne Central Park. Ten sa ukazuje dokonca v oboch obľúbených seriáloch. Ide o odpočinkové miesto, do ktorého rozhodne radi zavítate po celodennom chodení. Ide o pokojné miesto určené na oddych, kde si len tak sadnete na lavičku, do tieňa pod strom alebo len na trávu a kocháte sa tým pokojom uprostred obrovského rušného veľkomesta. Tento paradox si ale doslova zamilujete.

Broadway

Pokiaľ budete mať chvíľku, rozhodne sa zájdite prejsť po Brodwayi ako každá správna hviezda. Čakajú na vás pouliční predajcovia, ľudia ponúkajúci všetko možné, ďalej aj tí, ktorí sa neustále niekam ponáhľajú. Vy sa však pri tejto prechádzke neponáhľajte a vnímajte úplne všetko, čo vám táto divadelná ulička ponúka.

Empire State Building

Jednou z dominánt New Yorku (okrem Sochy slobody) je aj architektonicky významná budova, a to Empire State Building. Tu vás zaujme najmä krásna vyhliadka, ktorá vám ponúkne vidieť celý New York ako na dlani.