Krabičková strava môže hmotnosť redukovať aj navýšiť

Jednou z najnovších inovácií v zdravej výžive je bezpochyby najviac prelomová a tiež najúspešnejší diéta, z ktorej inšpirácie čerpajú milióny ľudí. Každý, kto sa kedykoľvek zaujímal o zdravú stravu a skúšal niekedy schudnúť, vie, že najčastejšou odporúčanou metódou ako na to, je jesť častejšie vo veľmi malých porciách. To býva pre ľudí veľmi ťažké a pre niektoré poruchy i nemožné. Preto dietológovia vytvorili tento skvelý prvok, ako je krabičková diéta.

Skutočně funguje a ako?

Táto diéta má fungovať na princípe rozdelenia celodennej stravy do škatuliek, ktoré sa budú v danú hodinu konzumovať a tým, že sú vopred prichystané, nedôjde na prekročenie kalorického limitu. Krabičková diéta má byť za jednu s najlepšími dosiahnutými výsledkami, a to u väčšiny testovaných. Má sa za to, že redukcia hmotnosti s pomocou tejto diéty je oveľa jednoduchšie a ľudia si tak lepšie navyknú na menšie porcie. Táto diéta spresnila aj množstvo a veľkosť týchto porcií, ktoré boli doteraz pre niektoré úplne neznáme.

Krabičková diéta má pomôcť nielen v redukcii, ale aj na nadobudnutie hmotnosti. Značné percentá populácie majú problémy s podvýživou, pretože jedálnička nikdy nepodporil takú váhu ako by mala. Povedzme si teda niečo o štruktúre tejto diéty. Denný prídel sa skladá z piatich chodov, čiže krabičiek. Raňajky by mala byť výdatná a obsahovať predovšetkým veľa vlákniny. Medzi raňajkami a obedom sa koná desiata zložená najlepšie s nejakého ovocia, ktoré zaženie hlad a zásobí metabolizmus. Ďalej ľahký obed, ktorý zasýti tak, aby sme nemali hlad. Malá desiata v podobe zeleninového šalátu, pretože, ako je všetkým známe aj ovocie obsahuje cukor a telo nadobúda k večeru tendencia hromadiť cukry viac než dopoludnia. Ako posledné by mala byť ľahká večera, ktorá by mala kombinovať predovšetkým proteíny s ľahkými bielkovinami.