Zamioculcas – izbové rastliny, ktorá si žije svojím vlastným životom

V dnešnej dobe nájdete kvetinárstva na každom rohu. Väčšinou si však páni chodia do kvetinárstva len pre nejakú kyticu žene k narodeninám, ale veľakrát by nebolo zlé, keby sa namiesto klasického Puget kúpila potrebné nejaká izbová rastlina. Hlavne treba vtedy, ak ste sa práve presťahovali do nejakého nového bytu a priateľka neustále premýšľa, ako byt zútulniť. Práve na takéto účely sú kvety ako stvorené.

Samozrejme pri výbere kvety dbajte na to, aby sa o ňu úplne fantasticky staralo. Veľakrát víťazí hlavne také rastliny, o ktoré sa nemusíte starať vôbec. Navyše ak neviete, či je vaša partnerka starostlivá o izbové rastliny, potom radšej siahnite po tej najviac krásne, ale ktorá si nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť. Jedna taká rastlina našťastie existuje – aká to je?

Hovorí sa mu Zaziky! Poznáte ho?

Pod prezývkou „Zaziky“ ho možno poznáte. Jedná sa o vždyzelený rastlinu Zamioculcas, ktorú spoznáte tak, že sa postupom svojho rastu zväčšuje, rozširuje a jeho listy sú krásne lesklé, oblého tvaru. U tejto rastliny si môžete byť istí, že si žije svojím vlastným životom. Nepotrebuje nič ojedinelého, uspokoja sa s klasickým štandardom, ktorý tejto rastline chcete venovať.

Ako sa o ňu správne starať? Kedy ju zalievať, kedy Zamioculcas kropiť?

Čo sa týka starostlivosti, potom dbajte hlavne na to, aby ste ju sem tam zaliali. Najlepšie nie je určovať jeden deň, počas ktorého budete rastlinu zalievať, ale radšej si stanovte to, že budete kontrolovať, či je hlina suchá. Pokiaľ bude, rýchlo do nej lejte vodu.

Zaziky má však jeho krásne lesklé listy síce skvelé v tom, že to vyzerá, že vám pekne prosperuje, aj keď sa o neho vlastne vôbec nestaráte, ale sú však aj zlé v jednom ohľade – lipne na nich prach. Preto ho raz za čas riadne pokropte, aby ste tak zamedzili prachu na krásnych listoch tejto kvetiny.