Zmeniť prácu?

Práce by mala byť pre človeka niečo, čo ho napĺňa a baví, nie iba nutnosť na prežitie! Všetci sme sa už dostali do situácie, kedy sme nevedeli, či bude lepšie odísť, a alebo tomu dať ešte čas a v rovnakom zamestnaní ešte nejaký ten čas zostať. 

Buďme k sebe úprimní a ľudí čo svoju prácu milujú tak, že by tam boli 24 hodín denne, 7 dní v týždni je pramálo. Nie pre všetkých je práca niečím napĺňajúcim. Väčšina ľudí berie svoje zamestnanie ako nutnosť k zarobenie peňazí na živobytie. Mali by sme si však uvedomiť, že v práci trávime dosť cenného času nášho života. Z tohto dôvodu by sme tam mali byť aspoň trochu spokojní. Tu teda 5 znakov, kedy je potrebné zmena: 

Vaša práca vám nedá spať. Je pre vás veľmi stresujúce a nezvládate ju. Úlohy sú stále deň čo deň rovnaké a nemáte priestor na sebarealizáciu. 

Pri príchode do práce sa z vás stane niekto iný. Musíte sa neustále pretvarovať a to vás stresuje. 

Robíte prácu navyše, snažíte sa vyniknúť a byť ten najlepší, ale táto snaha a odvedená práca nie je nijako ohodnotená. 

Už od polovice týždňa sa nemôžete dočkať, kedy už to skončí a príde víkend. Čas vám v práci strašne pomaly uteká. V noci sa neustále budíte, a myslíte, čo vás nasledujúci deň čaká alebo na čo ste zabudli. 

Nesúhlasíte s prístupom vedenia k voči vám. 

Pochyby sú na mieste 

V práci zostaňte, ak vám dáva zmysel a nesie uspokojenie. Síce z práce chodíte unavení, ale práca by vás mala tiež nabíjať. Je potrebné pozorovať, s akou náladou domov prichádzate. Ak prevažuje nálada skôr zlá je na mieste prácu opustiť.