Páni! Nebojte sa viest!

Keď sa povie pánska vesta, väčšina ľudí si pravdepodobne predstaví vestičku, ktorá patrí do kompletu obleku nejakého staršieho pána. Tieto vesty boli veľkým hitom 20. storočia, ale nezaslúži si zahodenie ani dnes. Okrem toho, pánske vesty nemusí byť nutne len tie, ktoré patria pod sako. Naopak máme veľmi rôznorodú ponuku. Vestičky sú šité z rôznych materiálov, v rôznych farebných kombináciách a sú šité v rôznych tvaroch. To všetko vedie k stále väčšej a väčšej obľube týchto kúskov. Najvhodnejšie obdobie pre nich je práve počiatok jesene či jari, teda obdobie, kedy je ešte teplo na bundu, ale už príliš zima na mikinu.

Sila pánskych viest

Ak nájdete vestu, ktorá vám bude sedieť, a hlavne sa v nej budete cítiť dobre, máte šancu zažiariť v každej situácii. Či už je vesta páperová, fleecová, softshellová alebo napríklad bavlnená, vždy pôsobí veľmi štýlovo. Niektoré sa dokonca dá nosiť aj celoročne, pretože zimné vystuženie u nej možno odopnúť a nosiť ju v odľahčenej verzii. Často bývajú, prevažne tie fleecové či softshellovej, doplnené kapucňou, ktorá je tu na mieste v období jesene a jari, kedy je počasie veľmi premenlivé a ťažko predvídateľné.

Veľkou výhodou je, že sevesta môže nosiť s mikinou, s tričkom alebo so svetrom, s košeľou, v podstate skoro so všetkým a ak si vyberiete vhodnú farbu, napríklad čiernu, tmavo modrú alebo hnedú, tak vám bude vždy sedieť aj farba s ostatným oblečením . Dá sa nosiť do školy, do práce alebo dokonca na šport, hory, skrátka kamkoľvek.

Medzi najkvalitnejšie vesty patria tie od značiek, ako Alpine Pro, Nordblanc, Loap či Hannah.

Rozhodne neváhajte a nejakú vestičku si taky kúpte! Pre svoje veľké využitie rozhodne stojí za to. Dá sa kombinovať s mnohými štýlmi, takže môžete vyčarovať s rovnakou vestou elegantný outfit na rodinnú oslavu, alebo ležérne na večernú párty. Záleží len na vás, ako tento kúsok oblečenia využijete. Fantázii sa medze nekladú!