Zahryznite sa do jablka a urobte tak niečo pre zdravie!

Keď sa povie ovocie, väčšina z nás ako prvý pomyslí na jablká. Niet divu, jablká sú skrátka všade. Z ich podoby a názvu ťaží nielen potravinársky priemysel, ale aj firma, ktorá na trh prináša žiadané technické vymoženosti. S príchodom jesene tieto sladké plody nájdete okrem supermarketov tiež na stromoch v slovenských záhradách. Využite dostupnosti a zaraďte toto sezónne ovocie do vášho jedálnička. Prečo?

Jablká vám pomôžu pri boji proti infekciám, podporí detoxikáciu organizmu, prirodzene podporí hydratáciu vášho organizmu, dodajú vám vitalitu a dobrú náladu!

Odkiaľ odoberať?

Toto ovocie obsahuje veľa vitamínov a pre telo prospešných látok. Veľa z nich sa skrýva priamo v šupke. Tá obsahuje železo, fosfor, draslík, horčík a vápnik, ďalej potom vitamín C, karotén a vlákninu. Jablká preto neokrajujte. Zbytočne by ste sa potom pripravili o to najcennejšie.

Možno tiež vy konzumujete jablká bez šupky z dôvodu obáv z postrekov a iných chemických ošetrení, ktorá sa na ovocie a stromy pri pestovaní aplikujú. Tieto látky majú ale celkový vplyv na ovocie, nie iba na jeho šupku.

Ideálne na konzumáciu sú teda jablká, ktoré vyrastú u vás na záhrade. Nemáte doma ovocné stromy? Nevadí. Pre chemicky neošetrovaná jablká sa môžete vydať tiež do ovocných sadov, ktorých je v Českej republike veľa. Zvyčajne ponúka jablká za prijateľnú sadu, a dokonca si je mnohokrát môžete sami natrhať a vybrať tak tá najlepšia. Ďalšou možnosťou je nákup bio jabĺk v supermarketoch, tu si ale za nákup môžete priplatiť.

 Jablková sila …

Čo všetko toto ovocie teda dokáže? Okrem množstva potrebných látok, ktoré dodá, tiež pozitívne ovplyvňuje metabolizmus. Posilní imunitu, cievnu sústavu a pomôže stabilizovať hladinu cukru v krvi.

Navyše látka pektín, ktorá je v jablku tiež obsiahnutá na seba dokáže naviazať prebytočné tekutiny a toxické látky a odvedie ich z tela von. Toto ovocie teda prispieva k detoxikácii organizmu. Uľaví vám tiež od hnačky alebo zápchy.