Parížsky týždeň prináša ženskosť aj vesmírny štýl

Tohtoročný parížsky týždeň módy priniesol celý rad impulzov, ktoré budú udávať módne trendy počas nasledujúceho jari. Pestrý kokteil nápadov určite uvíta každá žena. Výhodou je, že kreativita je tak vysoká, že niečo pre seba tú nájde každá. Výhovorky v štýle to sa mi nepáči, to nie je nič pre mňa, to sa mi nehodí, čriepok pre seba tú nájde každá. A jaké to čriepky sú? 

Modely, ktoré prebúdza ženskosť 

Značka Chanel sa sústredila na vesmír, ktorý bol mottom jej kolekcie. Ak tento štýl módy vyhovuje, určite sa preto nebojte sa v ňom teraz na jar ukázať. Chladné farby, strohosť je jeho menovateľom. Spoločným mottom mnohých významných značiek ako napríklad Christian Dior alebo Valentino je ženskosť. Veľa žien i mužov tento silnejúci trend víta. Veď kto by nebol rád, keď žena pôsobí jemným ženským dojmom a jej ženstva nenápadne podtrhuje každý prvok jej outfitu. Každá emancipácia totiž má svoje medze a i muži ocenia, keď majú koho ochraňovať a je to vidieť na prvý pohľad. Doslova ochranársky dojem treba vzbudzujú jemné šaty tónované do svetlúčko ružovej či púdrové farby, ktoré sú tento rok obzvlášť in. Pokojne si ale môžete dopriať priehľadnou aj v červenej farbe. Romanticky a nežne pôsobí tiež priehľadné šaty, ktoré však vyžadujú dokonalú postavu a perfektné spodné prádlo, aby vznikol správny dojem. 

Minimalizmus stále v kurze 

Už dlhú dobu je veľmi trendy minimalistický spôsob obliekania. Rad známych značiek vyznáva práve tento štýl. Patrí sem napríklad Céline. Veľmi obľúbené sú farby, ktoré sa hodia takmer ku všetkému a prakticky pre akúkoľvek príležitosť, a to napríklad ťavie či khaki alebo tmavo šedá. Ich kreácie svedčí o tom, že vôbec nemusí vyzerať nudne. Naopak pôsobí veľmi elegantne. Čo sa dá stopercentne povedať napríklad o kombináciu tmavo šedej a khaki na bundách a kabátoch. Príjemne pôsobí aj kombinácia rôznych materiálov.