Tipy na zaujímavé miesta v Kolumbii. Čo návštevou ako prvý?

Chcete vyjsť do krásnej Kolumbie? Potom nad tým dlho neváhajte, naozaj to stojí za to! Je však pravdou, že sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí by do Kolumbie naozaj radi išli, ale bojí sa. Kolumbia totiž nie je práve krajiny, ktorá by mala tú najlepšiu povesť. Kolumbia má skôr drogovú povesť a o drogových karteloch sa tu hovorí dnes a denne. Síce už nežijeme v časoch Pabla Escobara, to však neznamená, že jeho smrťou drogové kartely úplne zanikli.

Zlá povesť však nesmie stáť v ceste vám pri tom, aby ste preskúmali túto krásnu krajinu. Aj keď má povesť Kolumbia akúkoľvek, oplatí sa sem zájsť a preskúmať niekoľko krásnych miest, ktoré sú naozaj dych berúce.

Salento

Už ste počuli o mestečku Salento? Určite áno. Jedná sa o krásne mestečko, ktoré nájdete uprostred kávovej oblasti pod svahmi hôr, konkrétne u národného parku Los Nevados. Ide o mestečko plné tunajšej koloniálnej architektúry. Tu sa budete naozaj cítiť ako na pravom kolumbijskom vidieku. Je tu veľa možností na vysokohorskú turistiku, tiež môžete navštíviť kávovú farmu alebo sa môžete okúpať v termálnych kúpeľoch.

La Guajira

Za navštívenie stojí tiež polostrov La Guajira, ktorý leží na severe juhoamerického kontinentu. Ide o jedno z najodľahlejších miest Kolumbie, ktoré je zároveň aj jedným z najchudobnejších miest celej krajiny. Polostrov je prakticky celý pokrytý púšťou, a tak sa chudobe nemôžeme čudovať.

San Agustín

V Kolumbii tiež nájdete krásnu dedinku San Agustín, ktorá leží v provincii Huila. Jedná sa o jeden z najvýznamnejších archeologických komplexov v celej Južnej Amerike. Je tu okolo päťsto sôch, niektoré z nich sú aj sedem metrov vysoké. Aj keď sú veľmi krásne, napriek tomu o nich nemôže človek povedať viac informácií, pretože sa o nich veľa nevie. Aj napriek tomu je však tunajšia archeologický park zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.