Vyberte si nové rolety a siete proti hmyzu

Pokiaľ chcete do svojho domu inštalovať rolety alebo siete proti hmyzu, potom je to iste čisto z praktického hľadiska. Rolety vás ochráni pred nadbytočným svetlom a teplom, siete proti hmyzu zasa zbaví vašu domácnosť týchto nemilých zvieratiek, ktoré nás obťažujú už len tým, že sú. Pri výbere týchto dvoch aplikácií do nášho domova sa ale nemusíte rozmýšľať iba nad ich úžitkovosťou. 

Podľa čoho môžete vyberať rolety a siete proti hmyzu? 

Ako prvý vás samozrejme napadne, že musí spĺňať svoj účel. To je ale v súčasnej dobe rozvinutých technológií na trhu zárukou. Ďalšie parameter, ktorým sa teda môžete pri výbere roliet a sietí proti hmyzu riadiť, je ich dizajn. Technológia išli dopredu a vy tak môžete vyberať z niekoľkých druhov roliet a sietí – môžete ich dokonale zladiť s interiérom ako svojho domu, tak i napríklad kancelárie. Rolety a siete už nemusí plniť len svoju základnú úlohu (tieniť a brániť hmyzu), ale môžu pôsobiť aj ako dekorácia. 

Rôzne druhy roliet 

K výberu je hneď niekoľko rôznych druhov roliet, z ktorých sa dá vyberať. Každý typ roliet je špecifický a hodí sa pre iné príležitosti. Vyberte si nové rolety podľa svojich vlastných preferencií. Možností je na trhu viac než dosť: 

Retiazkové rolety: tie je možné namontovať priamo na okenný rám alebo na stenu. Rolety namontované na okenný rám sú najobľúbenejšie možností. Sú nenápadné a dobre plní svoju funkciu. Rolety na stenu sú rozmernejšie, dokážu dotvoriť vzhľad interiéru. 

Pružinové rolety: môžete voliť s látkou, ktorá len tienia, alebo úplne neprepúšťa svetlo. Môžete ju zladiť s interiérom. 

Rolety pre strešné okná

Motorické rolety: také rolety nemusíte ovládať manuálne. Využíva sa to najmä pre vonkajšie žalúzie. 

Vonkajšie rolety: pomáhajú zabezpečiť objekt – neoprávnené osoby sa do objektu dostanú len so sťaženými podmienkami. 

Bambusové rolety: splní svoj účel a dotvoria vzhľad interiéru. 

Rôzne siete proti hmyzu 

Tiež stále populárnejšie a v lete hojne využívané siete proti hmyzu môžeme rozdeliť do niekoľkých kategórií. Môžu byť dverové alebo okenné, podľa toho, kam ich necháme inštalovať. Môžu byť tiež pevné alebo rolovacie. Všetky varianty sú vhodné tiež pre strešné okná a nezáleží pritom na tom, či máte okná plastové, drevené alebo hliníková.