Workout, ktorý zvládnete počas bežného upratovania domácnosti

Ach jo, je to zase tu! Otravné upratovanie bytových priestorov. Možno si tiež hovoríte, že je to úplne zbytočný a vyhodený čas. Skúste sa ale na vec pozrieť inak. Navlečte upratovacie rukavice a obľúbený cvičebný úbor, ideme urobiť niečo pre svoje telo.

Okná sa budú blýskať

Na jar prichádza každoročné gruntovanie domácnosti. Nikto si nepraje mať špinavé a umastené okná plné zimných nečistôt. Možno ste aj vy vyrazili do boja a už teraz sa hrozíte tej kopy času, ktorú vám to zaberie. Prijmite výzvu a premeňte rutinné upratovanie okien na ten najlepší workout dnešného dňa! Striedajte paže v činnostiach – na predumývanie okien využite ľavú ruku, precíznu prácu robte pravú. Ešte ste si nepustili svižnú hudbu? No tak, je na čase! Výsledok? Výborná nálada, posilnené paže a okná ako z alabastru.

Legrační vypratanie umývačky

Áno, určite si nebude priať, nech vás pri tomto cvičení niekto natočí. Nalejme si však čistého vína – osvedčilo sa aj pri veľkých fitness hviezdach, tak na tom zrejme niečo bude. Pri vyprataní riadu z umývačky choďte vždy s každým kúskom až úplne dole do drepu, následne sa s rovným chrbtom opäť vzpriamte. Angličákmi mimo tréningový plán? Vítame s otvorenou náručou! A ešte si k tomu užijete veľa zábavy aj pri takej nudnej činnosti, ako je upratovanie riadu. Idete do toho s nami?

Dajte si do tela

Možno aj vy patríte medzi pamätníky legendárnej pesničky kapely Queen, v ktorej sa jej spevák prezlečený za ženu promenáduje s vysávačom po byte. Keby ale Freddie Mercury vedel, ako skvele si pri tom dokáže spevniť svaly, možno by si z vysávania srandu nerobil. Opäť pridávame, že podobných motivačných videí je plný internet, preto sa nebojte a poriadne si zacvičte aj vy. Pri každom ťahu paže urobte drep. Nemáte dosť? Vykonajte desať výskokov zakaždým, keď upratáte jednu časť miestnosti. Ideme!

Preč s rutinou!