Ako je to vlastne s tým zeleným čajom?

Keďže aktuálne chce žiť rada ľudí zdravým životným štýlom, vypukává radov špekulácií o tom, ako sa vlastne zdravým životným štýlom má žiť. Je to asi aj o pohybe aj o pitnom režime, čo sa musí dodržiavať, ale hlavný bod spočíva v stravovaní. Mnoho ľudí začína so zdravým životným štýlom hlavne preto, že chcú schudnúť, a tak do svojho jedálnička nepridávajú len to, čo by pridať mali, ale hlavne pridávajú najrôznejšie pomocníkov, ktoré údajne majú s chudnutím pomoct.

Čo sa však týka týchto pomocníkov – nič nie je tak, ako sa zdá. Pomocníci sú síce pomocníci, ale musí sa mať na pamäti, že pomocníci tu sú len vtedy, keď naozaj poctivo dodržujeme zásady zdravého stravovania. Inak tu skrátka nie sú – bohužiaľ. Ženy si klamne myslí, že ak budú jesť chia semienka a plody goji, zrazu vďaka nim zázračne schudnú, ale tieto superpotraviny pomáhajú hlavne vtedy, kedy jete tak, ako máte, a jete to, čo máte. Inak nie je ich účinnosť stopercentná.

A čo zelený čaj, funguje?

Ďalšie mýty panujú o zelenom čaji. Zelený čaj je rozhodne skvelý treba pred pol hodinu pred hlavným jedlom dňa (raňajky, obed, večera), pretože nás dokonale nasýti, avšak prave v tom spočíva jeho čaro pri chudnutí. Zelený čaj nám nepomáha chudnúť ako takto, ale pomáha nám cítiť sa plne, a tak nemáme tendenciu si nakladať veľké porcie, nechceme si pridávať ďalšie porcie, nepotrebujeme toľko jesť, ako sme zvyknutí. V tom jeho kúzlo spočíva.

Zelený čaj ako náhradka klasické kávy

Ďalšia chyba je tá, že ľudia často nahrádzajú klasickú kávu zeleným čajom v domnení, že sa jedná o zdravší variant, ale ani toto nie je samozrejme pravda. Nejedná sa o zdravší variant – je to skrátka praští, ako Udri. Aj zelený čaj v sebe obsahuje kofeín, ktorý nás na chvíľku síce zbaví únavy, ale ako kofeín vyprchá, potom bohužiaľ sme opäť unavení a nevrlí.