Schudnite s pomocou jedla! Potraviny na chudnutie, ktoré zatrasú s nechcenými kilogramami

Nejde vám chudnutie podľa plánu, aj keď sa doslova mučíte v posilňovni päťkrát týždenne? Máte pocit, že by ste mali vidieť lepšie výsledky, než ktoré vám ukazuje váha? Na vine možno nie je dostatok pohybu, ale jedlo. Aj keď sa snažíte jesť pravidelne, zdravo a vyvážene, možno vo svojom jedálničku postrádate potraviny na chudnutie, ktoré vedia zatriasť s nechcenými kilogramami. Minimálne patrí k veciam, ktoré podporia metabolizmus, a tým výrazne zvýšia rýchlosť spaľovania tukov.

Fazuľa pre rýchlejšiu látkovú výmenu

Medzi potravinami na chudnutie by sme našli hromadu strukovín. Za zmienku stojí predovšetkým fazuľa, ktorá urýchľuje látkovú výmenu a uľahčuje odvodnenie organizmu. Okrem iného napomáhajú udržať dlhší pocit sýtosti, teda nemáte tendenciu sa prejedať či uždibovať sladkosti, ktoré vám driemajú v kredenci.

Aby ste sa vyhli nadúvaniu, ktoré bohužiaľ strukoviny vrátane fazule spôsobujú, je dobré fazuľu pred varením namočiť. Nielen, že sa tým skráti doba varenia, ale taktiež sa vyhnete tomu, že budú pôsobiť nadúvavo.

Grapefruit pre rýchlejšie spaľovanie tukov

Citrusy neprinášajú do tela iba dostatok vitamínu C, ktorý potrebujeme pre pevnejšiu imunitu. Okrem iného sa jedná o ovocie, ktoré dokáže zrýchliť spaľovanie tukov. Tým však zoznam benefitov tohto exotického druhu citrusov nekončí. Okrem iného budeme mať menšiu potrebu jesť, taktiež dodáme do tela nenahraditeľné minerálne látky, a nakoniec znížime krvný tlak.

Chilli papričky ako najsilnejší spaľovač tukov

Chcete podporiť chudnutie? Možno ste investovali do spaľovačov tukov, o ktorých sa hovorí, že fungujú. Lepšie by ste však urobili, keby ste namiesto tabletiek a tabletiek stavili na obyčajné chilli papričky, ktoré sú často označované za najsilnejší spaľovač tukov.

Vie totiž v tele vyvolať tepelné reakcie, ktoré zrýchľujú metabolizmus, čo vedie k rýchlejšiemu spaľovaniu nechcených tukov. Vďaka chilli papričkám sa využíva viac tuku ako palivo. Tento efekt trvá po dobu niekoľkých chodiť, teda nielen v momente, keď papričku zjete.