Presvedčenia, ktoré zabíja úspech

Uspieť chce prakticky každý a je to tak v poriadku. Každý človek by mal byť cieľavedomý a pokiaľ je jeho vytýčeným cieľom úspech, potom by mal urobiť maximum preto, aby to dosiahol. Bohužiaľ mu často v splnení sna bráni niekoľko vecí, a to často presvedčenia, ktoré sú až smiešne. Je dôležité si uvedomiť, že máme mnoho schopností, energie i talentu a že ona presvedčenia nehrajú žiadnu rolu. Čo konkrétne vyhodiť zo svojich hláv?

Nemám vysokú školu

Vedeli ste, že drvivá väčšina dnes najbohatších ľudí planéty nemá vysokú školu? Väčšinou boli z vysokej školy vyhodení, alebo ju skrátka a dobre neurobili. Vysokoškolské vzdelanie neurčuje mieru vašej inteligencie alebo schopností. Dôležitejšie je, čo dokážete v živote, nie na školskom poli.

Samozrejme sú odvetvia, v ktorých je vysoká škola nutnosťou. Patrí sem napríklad odbor medicíny. Aby ste si však otvorili prosperujúcu reštauráciu, založili spoločnosť s ručením obmedzeným a podobne – k tomu titul naozaj nie je potrebný. Formálne vzdelanie vám zabezpečí maximálne prežitie, ale samovzdelávanie vám prinesie bohatstvo, hovorí sa.

Musím ešte počkať

Až bude ten správny čas – bežná veta, ktorá je zabijakom úspechu. Lenže buď môžete mať túto vetu neustále na jazyku, alebo môžete mať vytúžené výsledky, ktoré sú dôležité pre spokojný a úspešný život.

Skrátka a dobre správna chvíľa, na ktorú väčšina ľudí čaká, nikdy nepríde. Mali by sme začať hneď, pretože zo slova „neskôr” sa stáva „nikdy”.

Mám záväzky

Žiadne záväzky nie sú výhovorkou na to, aby ste neuspeli. Mnoho úspešných sa úspešnou stalo aj napriek tomu, že mali rodinu, museli platiť nájomné, hypotéku alebo mnohé ďalšie pôžičky. Povinnosti a zodpovednosť nie sú prekážkami, rovnako tak ani deti alebo vlastná rodina.

Naopak, všetky záväzky sú ešte väčším dôvodom na to, aby ste sa skutočne úspešnejšími a bohatšími stali.