Kupujete sedačku? Pozor na časté chyby

Sedacia súprava je dominantou každej obývačky. Teda – mala by byť. Pokiaľ jednej takej sedacej súprave doma chýba, je načase zamerať svoju pozornosť práve na ňu. Či už si plánujete zaobstarať rozkladaciu sedačku, rozkladacie kreslo alebo pohovku v tradičnom slova zmysle, pozor na časté chyby. Mnoho ľudí sa niekoľkých prešľapov pri výbere gauča skutočne dopustí a neskôr ľutuje, že si nový kus nábytku pred samotnou kúpou nepreveril.

Žiadne odhadovanie veľkosti

Chybuje ten, kto veľkosť nového kusu nábytku patriaceho do obývačky iba odhaduje. Je dôležité vedieť, koľko máte na sedaciu súpravu voľného priestoru. Najmä pokiaľ máte drobný byt, potom sa zamyslite nad tým, či je priestranná sedačka skutočne to, čo potrebujete k svojmu spokojnému životu. V tomto prípade je lepšie siahnuť pod spomínanej rozkladacej alternatíve, ktorá bude praktickejším spoločníkom.

Na pohovke sa nešetrí

Sú veci, na ktorých sa šetriť dá, ale sú aj veci, na ktorých sa šetriť nevypláca. Do druhej skupiny patrí aj sedačka. Pokiaľ sa chcete vyvarovať každoročnému zaobstarávaniu novej sedacej súpravy, ak sa chcete večer ponoriť do úplného pohodlia, s ktorým budete sledovať obľúbené seriály, potom zahrabte hlbšie vo svojom vrecku.

Aj keď je pravdou, že lacnejšie pohovky môžu byť rovnako pekné, kvalitou sa tým o málinko drahším rovnať nebudú. Navyše ju onedlho budete musieť vymeniť.

Zvolili ste sedačku na iný účel

Ponuka sedačiek na trhu je skutočne rozmanitá a veľmi zaujímavá. Len málokomu by napadlo, že každá slúži na trochu iný účel. A práve v tom sa chybuje – volíme sedacie súpravy bez toho, aby sme mali na pamäti, k čomu ich vlastne potrebujeme. Chcete od sedačky niečo viac? Zaobstarajte si také, ktoré budú ukrývať aj úložný priestor. Alebo z nich potrebujete vykúzliť spací priestor na návštevy? Pozornosť upnite na rozkladacie modely. Prípadne to vyriešte menšou sedačkou a doplňte ju sedacím vakom, ktorý ocenia ako deti, tak hlavne oteckovia.