Fakty, ktoré vás presvedčia o užívaní kolagénu

Kolagén je dnes k dostaniu v mnohých prevedeniach a formách. Existuje kolagén v prášku, tiež kolagén v tabletách a okrem iného aj elixír mladosti, ktorý vám prinesie opätovne mladú pokožku a pružnú pleť. V poslednej dobe používajú kolagén aj mnohé celebrity. Preto nad týmto prípravkom možno tiež uvažujete. Poďme si spomenúť niekoľko faktov, ktoré vás rozhodne o užívaní kolagénu presvedčia. Kolagén totiž nie je iba účinným bojovníkom proti vráskam, jeho zdravotné benefity nepoznajú medzí.

Kolagén pre zdravé kĺby a pevné kosti

Len málokto si uvedomuje, že kolagén ako vo vode nerozpustná bielkovina je obsiahnutá prakticky vo všetkých častiach nášho tela. Nájdeme ho nielen v pokožke a našej pleti, ale aj v kĺboch, kostiach a chrupavkách. Bohužiaľ aj z týchto miest sa po tridsiatom roku života začne vytrácať, preto je dôležité ho najmä po spomínanej tridsiatke do tela opätovne doplniť.

Jedným z faktov teda je, že kolagén udržuje kĺby zdravé a kosti pevné aj vo veku, keď nás práve tieto časti tela neznesiteľne bolí a cítime ich pri väčšej fyzickej námahe.

Kolagén pre vlasy aj nechty

Okrem toho, že je kolagén obsiahnutý v pleti, pokožke a tiež v našich kostiach, kĺboch ​​a chrupavkách, je tiež obsiahnutý aj vo vlasoch a nechtoch. Keď sa kolagén začne z nášho tela vytrácať, začnú naše vlasy slabnúť a nechty sa lámať. Je preto dôležité doplniť kolagén už len z dôvodu opätovaného získania pevných nechtov a zdravých vlasov.

Podľa odborníkov vie kolagén zabrániť padaniu vlasov, plešateniu, tiež predchádza rozstrapkaným končekom či strate lesku. U nechtov podporuje ich rast a vo všeobecnosti sú pevnejšie rovnako ako vlasy.

Kolagén užívajte aj v období materstva

Ďalším faktom je, že je kolagén ako vo vode nerozpustná bielkovina potrebná a prospešná aj v období materstva. Počas tohto obdobia prechádzajú ženy radom premien, často nadchádzajúce mamičky trápi rad zdravotných problémov. Všetkému môže predísť práve dostatočná hladina kolagénu v tele, ktorý dokonca vie dostať ženu znova do kondície po náročnom pôrode, a ešte náročnejšom dojčení.