Potraviny na prečistenie ciev. Poznáte ich všetky?

V zdravom tele zdravý duch. To je porekadlo, ktoré je s nami už od nepamäti. Mnohí ľudia si však neuvedomujú, že zdravé telo nie je len telo, ktoré športuje, ale ktoré tiež dostatočne dobre jej a stravuje sa. Ak budeme do svojho tela doslova pchať najrôznejšie nezdravé potraviny a chemikálie, nikdy naše telo nebude v takej kondícii, v akej by mohlo byť, keby sme jedli zdravšie a výživnejšie potraviny. Naviac mnohé potraviny toho dokážu s naším telom veľa. Trebárs existujú konkrétne potraviny, ktoré nám dokonale prečistí cievy.

Prečistené, voľné a priechodné cievy sú pre človeka veľmi dôležité. Práve cievy totiž rozvádza po celom ľudskom tele krv a miazgu. Navyše celá cievne sústava umožňuje prenos kyslíka do telových tkanív, tiež umožňuje rozvod živín do celého tela. Zaraďte preto do svojho jedálnička potraviny, ktoré cievy prečistí tak, aby to v tele fungovalo presne tak, ako má.

špargľa

Prvý potravinou na prečistenie ciev je špargľa. Špargľa nemusíme dlho predstavovať, jedná sa o zeleninu bohatú na celý rad vitamínov, minerálov a na vlákninu. Aj keď sezóna špargle je len v istom období v roku, v tomto období sa oplatí špargľa konzumovať naozaj výdatne. Dokáže totiž nielen prečistiť cievy, ale tiež znížiť krvný tlak alebo zabráni vzniku zrazenín.

Chia semienka

Chia semienka sú dnes veľmi obľúbenou superpotraviny, ktorá má rozhodne isté miesto v našom jedálničku. Obsahuje predovšetkým telu potrebnú a nepostrádateľnou vlákninu, tiež udržuje čisté tepny a reguluje krvný tlak. Dokáže okrem iného znížiť hladinu zlého cholesterolu, naopak zvyšuje hladinu toho dobrého cholesterolu v krvi.

kaki

Keďže to všade vonia exotickým ovocím, kúpte si jedno z nich – kaki. Kaki je ovocie plné antioxidantov a je to tiež potravina, ktorá prečisťuje cievy. Navyše reguluje krvný tlak a je skvelým zdrojom vlákniny.