Ako si udržať mladistvý vzhľad?

Nie je tajomstvom, že každá žena chce vyzerať skvele. K tomuto vzhľadu sa spája túžba vyzerať mlado. Ak nám je dvadsať rokov nič nás neťaží a aj s jemným alebo dokonca žiadnym make-upom vyzeráme skvele a sviežo, ale bohužiaľ mladí je pominuteľné. Ale my si povieme pár rád ako prírodu a svoje okolie trochu oklamať.

A k tomuto menšiemu triku nám nepomôže nič iné ako kvalitná kozmetika a jej správne používanie.

Svieži pohľad

Čo treba urobiť pre svieži pohľad? Základom je zvýrazniť vnútorné kútiky očí a to perleťovými odtieňmi, ktoré pohľad rozžiaria. Siahnite po svetlých odtieňoch. Tiež je potrebné zakryť kruhy pod očami. Na to nám poslúži korektor a make-up. Áno, existujú aj elixíry mladosti alebo je možné si pomôcť napríklad hydrolyzovaným kolagénom, ale poďme sa teraz zamerať na vonkajšie vplyvy, ktoré dokážeme ovplyvniť rýchlo a jednoducho.

Make-up

Máme dve kritériá, na ktoré si treba dať pozor. Aké sú to? Prvá z nich je farba make-upu. Je potrebné zvoliť odtieň, ktorý je pre našu pleť vyhovujúci. Druhým kritériom je množstvo make-upu. Tu obzvlášť platí pravidlo menej je viac. Pokiaľ to s množstvom preženieme, skôr upozorníme na naše nedostatky a nebudeme pôsobiť sviežo, ale skôr naopak. Tiež nadbytok púdru by nám mohol skôr uškodiť ako pomôcť zakryť čo treba.

Naučte sa nanášať make-up štetcom. Vďaka štetcu použijete make-upu oveľa menej a budete prekvapené, aký rozdiel uvidíte.

Tvárenka

Vďaka tvárenky bude každá bledulka vyzerať zdravo. Pokiaľ si neviete rady s odtieňom, siahnite po broskyňovom. Ten je braný ako univerzálny, pretože sedí snáď každej pleti. Vyhnete sa teda možnej chybe vo zvolení odtieňa. Zlý odtieň tvárenky by vám mohol pridať pár rokov a my predsa chceme opačný efekt.