Ako poznáte, že vás priestor vášho domova vyčerpáva? Ako to zmeniť?

Počas pandémie ste zistili, že vás priestor domova nielen nebaví, ale aj vám doslova vysáva nervy? Pozrite sa na to, ako spoznať, že je niečo zle. Poradíme, čo s tým.

Nedostatok súkromia

Domov je predovšetkým miesto, kde sa máme cítiť príjemne. Pokiaľ už pri príchode domov musíte zložito premýšľať, ako to urobiť, aby ste sa tu cítili dobre, nie je to v poriadku. Zaobstarajte si garniže a voálové záclony, s ktorými si vytvoríte svoj vlastný útulný kútik. Nedostatok súkromia vám pomôžu prekonať aj rolety deň a noc, s ktorými máte istotu, že bude o vaše súkromie postarané po celý deň.

Stále musíte upratovať

Vyčerpáva vás neustále upratovanie interiéru vášho domova? Možno aj vy ste sa stali otrokom vlastného priestoru. Pozrite sa kritickým okom na každú miestnosť zvlášť. Čo sa dá urobiť? Čo môžete zlepšiť? Napríklad v kúpeľni upracte všetku kozmetiku do skrinky. Vaňa sa bude oveľa lepšie stierať. Detskej izbe kúpte úložné boxy a navigujte deti, aby si tu poriadok udržovali samy.

Farby, na ktoré sa nedá pozerať

Aj farebné ladenie nášho domova dokáže veľkou mierou prispieť k tomu, ako sa počas dňa budeme cítiť. Je priestor bytu temný a je tu až príliš veľa farieb a textúr? Zjednodušte si život a dajte sa do boja za lepší životný priestor. Biela alebo krémová farba sa hodí do každého štýlu, preto si ako základ na výmaľbu vyberte práve ich.

Omšelý nábytok

Tiež nábytok už je v stave, ktorý vám neprináša žiadnu radosť? Porozhliadnite sa po jednoduchých videách o renovácii nábytku a dajte sa do práce. Stará komoda vďaka obrúseniu a novému náteru doslova prekukne! Keď jej doprajete nové úchytky v rôznych farbách, stane sa navyše vítaným solitérnym prvkom do vášho priestoru. Bytový dizajn ako zo žurnálu!

Doprajte aj vášmu domovu, aby konečne prekukol. Zmeny môžete urobiť už dnes. Do čoho sa pustíte ako prvý?