Ako sa správne starať o strieborné náušnice

Módne doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou našich outfitov. Do tejto kategórie spadajú nielen kabelky, ale aj šperky, a to samozrejme aj strieborné náušnice. V súčasnej dobe je striebro veľmi využívané a jedná sa o investíciu, ktorú nebudú ženy ľutovať. Aby sa však z tohto šperku tešili dlhé roky, musí vedieť, ako sa o strieborné drobnosti správne starať. Ani striebro nie je nenáročné, aj keď to nevyžaduje príliš.

Striebro je možné vyčistiť aj doma

Či už vlastníte vo svojej zbierke krásne strieborné náušnice, alebo ste pred rokmi dali prednosť skôr náramkom alebo prstienkom, vždy platí, že striebro môžete vyčistiť aj v pohodlí domova. Ak sa vám zdá, že striebro začína černieť, čo je úplne prirodzený proces, kvapnite do teplej vody prostriedok na umývanie riadu a do bubliniek namočte mäkkú handričku. S takto pripravenou handričkou môžete šperk umyť.

Ak sú šperky posiate drobnými kamienkami, radšej vezmite do rúk mäkkú kefku, s ktorou urobte to isté, len okolo aplikácií buďte veľmi opatrní. Nechcete odstrániť ani nijako poškodiť či poškriabať vložený kameň.

Až bude šperk vyčistený, opláchnite ho studenou vodou a následne vyleštite handričkou. Snažte sa použiť taký, ktorý nemá tendenciu púšťať nitky.

Zaneste striebro k profesionálom

Samozrejme je tu ďalšia alternatíva, a tou je profesionálne čistenie. Pokiaľ si netrúfate na domáce čistenie, prípadne ak nemáte dostatok času, je toto riešenie ideálnym východiskom zo situácie. Len si teda nájdite takého zlatníka, ktorý má za sebou dostatok pozitívnych referencií. Najmä, keď mu vkladáte do rúk šperky, ktoré sú posiate drahými kameňmi.

Nezabúdajte na prevenciu

Aby ste sa však príliš častému čisteniu vyhli, prípadne aby ste svoje strieborné módne doplnky šetrili, nezabúdajte na prevenciu. Sem patrí napríklad odnímanie strieborných náušníc alebo prsteňov v prípade, že idete plávať. Chlór nie je pre šperky práve prívetivý. Rovnako tak si dajte pozor, aby ste šperky nezaniesli nejakou kozmetikou, krémami alebo parfumami obsahujúcimi chemické látky.

A nakoniec si v najlepšom prípade kúpte šperkovnicu, aby ste šperky ochránili nielen pred vlhkosťou, ale aj prachom či iným zanesením.