Chystáte sa na šteňa? Vyznať sa v strave je kľúčové

V dobe koronavírusovej sa väčšina ľudí ocitla trochu sama, čo viedlo k myšlienke, že si kúpia psíka. A také šteňa, to nie je vôbec zlý parťák. Doženie vás k pravidelným prechádzkam, nebudete sa už nikdy cítiť sami bez toho, aby ste v horúčkach ležali na pohovke. Skrátka a dobre budete mať po nejaké roky svojho skvelého kamaráta a parťáka, bez ktorého to jednoducho inak nepôjde. Aby sa mu však s vami dobre žilo a aby bol zdravý, musíte sa vyznať v psíkovej strave.

Granule vyberajte nielen podľa veku

Najčastejšou stravou pre psov sú logicky granule. Sú vyrobené predovšetkým pre nich, dokonca sa dnes na trhu nájdu mnohé alternatívy preto, aby sadli každému psíkovi. Treba si uvedomiť, že každý pes je jedinečný a že každá potrebuje trochu inú skladbu granúl, ktorá vyhovuje jeho zažívaniu.

Jedným zo základných delení je podľa veku. Je logické, že to, čo jej šteňa, nebudete dopriať dospelému psovi alebo seniorovi či naopak. Rovnako tak sledujte aj granule pre konkrétne plemená, ktoré sú špeciálne nutrične prispôsobené tomu, čo daná rasa vyžaduje. A okrem iného sa nájdu aj také alternatívy psích granúl, ktoré sú hypoalergénne alebo ktoré sú určené pre psy trpiace obezitou.

Aj psy majú svoje potreby

Je potrebné si uvedomiť nielen to, že každý pes je jedinečný a má jedinečné zažívanie, ale aj že aj pes môže mať svoje potreby, a to aj špeciálne. A rovnako ako ľudské jedlo, tak aj to psie má istú porciu kalórií, ktorú treba sledovať hlavne v prípade, ak máte doma chorého alebo príliš hrubého psíka.

Obvykle sa granule kupujú na základe veku a konkrétneho plemena, ale iná situácia nastáva v okamihu, keď má pes konkrétne zdravotné problémy. Pokiaľ začne vykazovať známky alergie, automaticky sa prechádza na hypoalergénne krmivo. Ak je psík kastrovaný, dáva sa prednosť granulám, ktoré sú určené pre kastrovaných psíkov. Obvykle sú s menším obsahom tuku, čo predchádza veľkému priberaniu, čo býva obvyklý efekt po podstúpenej kastrácii.