Na čo nezabudnúť pred dovolenkou?

Doba dovoleniek ešte neskončila. Ak sa chystáte vyjsť za hranice, nesmiete zabudnúť na niekoľko vecí. Spísali sme jednoduchý zoznam toho, čo by ste doma rozhodne nemali nechať. Stačí si všetky body iba opísať a pri ich splnení vyraďovať jeden po druhom. Tak hor sa do toho!

Bez dokladov nejazdite

Čo konkrétneho by ste nemali zabudnúť? Bezpochyby doklady. Do tejto kategórie spadajú pasy, občianske preukazy, kartičky poisťovní, prípadne tiež doklad o očkovaní proti koronavírusy, ak ste si bodku nechali pichnúť. S tým bude cestovanie o niečo pohodlnejšie a jednoduchšie záležitosťou.

Ak ste sa rozhodli pustiť sa na road trip a máte dohodnutý medzinárodný vodičský preukaz, tiež si ho zabaľte so sebou. Jeho dohodnutie nie je nič zdĺhavého alebo ťažkého, trvá to sotva pár minút a päťdesiat korún k tomu.

Poistenie ako ďalší bod na zozname

Na čo sa najčastejšie zabúda je cestovné poistenie. Človek sa vždy domnieva, že ho nič nepredvídateľného alebo prekvapivého na cestách stretnúť nemôže, ale opak je pravdou. Ako sa hovorí, o náhody nie je na svete núdze, preto na ne buďte pripravení.

Aby ste sa vyvarovali zbytočným nákladom, ktoré súvisia s nutným uhradením oprávnených škôd pri autonehode, radšej si ono cestovné poistenie zriaďte. Vyjde na pár stoviek korún čiže nebude rapídny čiarou cez váš rozpočet na dovolenku, jeho prítomnosť však pri cestovaní viac, ako oceníte.

Lekárnička je nevyhnutnosťou

Či už ste sa rozhodli cestovať autom alebo vlakom, cestovné lekárnička je ďalší na zozname. Nemusí byť rozsiahla, veľká a nemusí toho ukrývať mnoho, avšak základ by sa v nej nachádzať mal. Konkrétne tým myslíme náplasti, dezinfekcia, tiež bežné lieky, ako sú lieky na horúčku, nevoľnosť, proti nespavosti alebo na bolesť všeobecne.

Samozrejmosťou sú lieky, ktoré pravidelne užívate. Tie majte ideálne so sebou v príručnej batožine a nenechávajte ich v kufri. V takomto prípade. By ste sa k nim len ťažko dostávali, keď by boli potrebné.