Ako ušetriť počas cestovania

Cestovanie má síce zelenú, ale rovnako sa okrem záujmu o cestovanie zvýšila aj inflácia. A tá nám trochu znemožňuje užiť si skutočne veľkú, luxusnú dovolenku, keď sa obávame o to, aby sme mali na bežné potraviny. Našťastie existuje niekoľko tipov, ako pri cestovaní ušetriť. Nemusíte sa vzdávať svojich cestovateľských ideí alebo snov, stačí si spomínané tipy osvojiť a budete mať z časti vyhrané.

Ako ušetriť na doprave

Ušetriť napríklad môžete rovno na doprave. Hovoríme o jednej z najnákladnejších položiek pri cestovaní, a tak je logické, že hľadáte spôsoby či možnosti, aby vyšla doprava na čo najmenej. V ideálnom prípade hľadajte letenky na rôznych zľavových portáloch, využívajte nízkonákladové spoločnosti, porovnávače prezradia, kde sa letenky do danej destinácie pohybujú najvýhodnejšie. A samozrejme nezabudnite sledovať ani rad instagramových profilov, kde sa tiež zhlukujú akčné ponuky alebo last-minute zájazdy.

Ako ušetriť na stravovaní

Ušetriť môžete samozrejme aj pri stravovaní. Všeobecne platí, že je lepšie jesť mimo centra mesta, vyberajte si skôr menej známe uličky, kde je o jedlo tiež dobre postarané, ale kde sa stretnete s oveľa priaznivejšími cenami.

Pokiaľ ste sa rozhodli cestovať autom alebo v karavane, určite je dobré si nakúpiť ingrediencie a variť si počas cesty. Varič a chladničku určite nebudete postrádať, nemáme pravdu?

Ako ušetriť na ubytovaní

Namiesto atraktívnych, na prvý pohľad naozaj luxusných hotelov vyhľadávajte skôr hostely, prípadne motely alebo sa snažte nájsť ideálny prenájom prostredníctvom aplikácie AirBnb. Hovoríme aj o skvelej ceste, ako sa dostať na ubytovanie za skvelú cenu.

Prípadne sa nebojte rozhodiť svoje kontakty, ktoré ste za posledné roky nazbierali. Niekto určite bude poznať niekoho, kto vás v zahraničí aspoň na malú chvíľku ubytuje. Či za drobný poplatok alebo iba za čiastku zodpovedajúcu energiám a vode.