Päť miest, ktoré stoja za to navštíviť vo Švajčiarsku

Švajčiarsko je známe predovšetkým vďaka Ženeve, kde sa pravidelne koná prehliadka najnovších automobilov. Okrem toho sa sem jazdí aj do Zürichu alebo do Luzernu. Obľúbený je aj Svätý Moríc, kam sa jazdí predovšetkým v dobe zimných dovoleniek. Švajčiarsko je však plné aj ďalších krásnych miest, o ktorých sa tak často nehovorí, pretože ich nenavštevujú davy turistov. Možno preto sú tieto miesta také atraktívne, pretože sa tu nekrčíte v dave, ale môžete si užiť ich krásu a posolstvo, ktoré majú odovzdávať návštevníkom. Poďme sa spoločne pozrieť na päť miest, ktoré vo Švajčiarsku stoja za navštívenie.

1) Scuol

Pokiaľ vás lákajú malebné mestečká žiariace všetkým obdivuhodným, zamierte do švajčiarskeho mestečka Scuol, ktoré je známe predovšetkým vďaka svojim starobylým domom. Mestečko navštívte ideálne počas jari či leta, tunajšie noci sú veľmi romantické a príjemné. Nachádzajú sa tu termálne kúpele s neuveriteľnými jedenástimi prameňmi.

2) Engadin

Už teraz premýšľate, ako pôjdete na zimnú dovolenku? Svätého Morica určite poznáte, dajte radšej prednosť krásnemu miestu zvaný Engadin, ktorý je jedinečný svojimi úzkymi hrebeňmi a vznešenými vrcholmi.

3) Samnaun

Ako sme spomínali, vo Švajčiarsku nájdete jedno krásne miesto vedľa druhého. Odporúčame zamieriť aj do horskej dediny zvanej Samnaun. Sem sa ľudia schádzajú na nákupy, pretože práve tu ušetríte nielen na alkohole, ale aj na benzíne alebo na kozmetike, čo ocenia predovšetkým ženy. Ak sa tu ubytujete, lanovky tu budete mať zadarmo rovnako ako bicykel či vstup do múzeí a výlet s horskými sprievodcami.

4) Kambly

Milujete sušienky? Potom zamierte do Kambly, čo je krásne údolie známe predovšetkým vďaka tunajšej výrobe syrov. Okrem nich sa tu však vyrábajú aj tradičné švajčiarske sušienky.

5) Niesen

Miesto Niesen je známe najmä vďaka svojim veľmi starým lanovkám, ktorých vek sa odhaduje na sto rokov, ale aj tu nájdete najdlhšie schodisko na svete.