Ako vybrať snubné prstienky? Výber nepodceňujte

Pokiaľ sa blíži váš deň D čiže svadba, pravdepodobne zariaďujete svoj deň do posledného detailu. Uvažujete nad tým, aká bude kvetinová výzdoba a samozrejme si skúšate vysnívané svadobné šaty. Čo je však ďalšou položkou na zozname toho, čo treba zariadiť a urobiť, je výber snubných prstienkov. Mnohí ľudia nad prstienkami mávnou rukou, ale to je to najhoršie, čo môžu urobiť. Snubné prstienky sú klenotom ich života, žiadny iný šperk nie je taký dôležitý ako práve tento. S výberom sa preto neponáhľajte.

Ak si chcete odškrtnúť položku na zozname menom „snubné prstienky“, mali by ste zistiť, čo trh ponúka. Dávno sa už neponúkajú iba klasické zlaté krúžky okolo prsta, ktoré majú rôznu šírku. Vyberať si môžete z viacerých materiálov. K najpopulárnejším sa však stále radí žlté zlato, ale mladí jedinci volia buď biele zlato alebo striebro. To je skrátka štýlovejšia. Ak však niekto nechce príliš utrácať, volia prstene z chirurgickej ocele, ktoré síce nie sú tak elegantné, na druhej strane sú pomerne lacné a svoj účel splnia dokonale.

Čo treba zohľadniť pri výbere

Pri výbere snubných prsteňov treba zohľadniť niekoľko vecí, a to napríklad šírku prsteňa. Tá sa bude odvíjať od vašej predstavy. Dnes sa prstene vyrábajú prakticky v akejkoľvek šírke. Užšie typy sú vhodné skôr pre dlhé a štíhle prsty, širšie prstene sú vhodné pre silnejšie prsty, ako majú napríklad páni.

Pri výbere tiež zohľadnite správnu veľkosť prsteňa. Existujú na to tabuľky, ale pokiaľ si prsteň pôjdete vyberať do klenotníctva, mali by ste si prsteň rovno vyskúšať.

Ako bude prsteň zdobený?

Ako sme spomenuli, snubné prstene sú najdôležitejšími šperkami či klenotami vášho života. Budete s nimi žiť už neustále, a tak majte na pamäti, že sa vám musí úplne páčiť. Preto voľte prsteň s ideálnym zdobením, ktoré sa bude páčiť presne vášmu oku.

Dnes je moderné voliť prstene hladké bez zdobenia s tým, že vo vnútri budú vyryté iniciály alebo deň svadby. Ženy k takto jednoduchému prsteňa potom nosia aj zásnubný prstienok, ktorý ich snubný prsteň pekne doplní.