Okuliare na leto 2022: pastelové farby, mačacie tvar i prechodové sklá

Dni sa pomaly predlžujú a slnečného svitu pribúda. Je teda načase doplniť svoj každodenný outfit o štýlové slnečné okuliare. Ale tak ako každý módny doplnok, aj slnečné okuliare podliehajú trendom. V tomto roku hrajú prím pastelové farby a rozhodne neplatí zaužívané presvedčenie, že by sa im mali vyhýbať ľudia s neopálenou pokožkou. Práve naopak, ružová, modrá a mentolová pristane aj svetlým typom.

Sedemdesiate roky

Do módy sa vracajú 70. roky a obrovské obrúčky. Nádych modernosti im dodávajú rôznofarebné sklá a oblejšie tvary, ktoré zjemnia tvárové rysy. Veľmi trendy sú obrúčky, ktoré svojim tvarom pripomínajú motýlie krídla. Také slnečné okuliare je najlepšie kombinovať so športovým alebo ležérnym oblečením, napríklad džínsami, šiltovkou alebo voľnou mikinou.

Čierne zatmavené sklá vymeňte za svetlejšie, farebné s prechodom. Tento trend sa zachoval z minulého roka, keď ľudia nosili rúšky a nechceli mať tvár úplne zakrytú tmavými okuliarmi. Ak ste skôr svetlý typ, vám pristanú ružové alebo hnedé sklá. Snežšiu pokožku zvýraznia odtiene zelenej a modrej. Obrúčky sa nosia okrúhle, hranaté aj v tzv. leteckej.

Zaujímavé tvary

Ak si trúfate na výraznejší štýl, ktorým zvýrazníte aj jednoduché oblečenie, siahnite po zaujímavých obrúčkach. Niektoré firmy stavili na výrazné logo na silných straniciach, iné začali ponúkať slnečné okuliare v tvare srdca alebo diamantu. Vyberte buď obrúčky vo farbe svojich vlasov, ktoré nebudú toľko dominantné, alebo naopak vytvorte ostrý kontrast a užite si príval pozornosti a obdivu od okoloidúcich.

Mačacie tvar obrúčok má tú výhodu, že pristane prakticky každému tvaru tvári, a tak nie je divu, že sa s ním budeme v tomto roku stretávať čím ďalej tým častejšie. A objavujú sa ako v klasických odtieňoch korytnačinovej, čiernej a červenej, tak v bielych a pastelových farbách. Obrúčky by ale nemali byť širšie ako vaša tvár, inak bude hlava vyzerať nesúmerne.