Ako vybrať hodinky?

V dnešnom modernom svete sú hodinky naši vizitkou, symbolom príslušnosti k určitej spoločnosti, ide o neoddeliteľnú súčasť našej sebaprezentácia. Preto, ak sa rozhodnete kúpiť si hodinky, neponáhľajte. Prvá vec, ktorú je potrebné určiť pri výbere hodiniek – účel ich obstaranie. Ak ste podnikateľ, budete určite potrebovať typ zodpovedajúcich vášmu postavenie. Navyše bude pre vás veľmi dôležité byť vždy a všade včas, preto odporúčame drahé švajčiarske hodinky.Klasický elegantný model, ktorý podčiarkne vášho obchodného ducha. Vyberáte hodinky pre svoju partnerku? Hodinky pre ženy predovšetkým dopĺňajú jej imidž.

Mechanizmus – základný kameň hodiniek

Hodinky rozlišujeme podľa nositeľov – detské, pánske, dámske a unisex. Potom či ide o náramkové, vreckové, zavesené na retiazke, hodinky v mobile, prsteňa pod. Ďalej podľa tvaru, výzdoby plášťa a zamerania (vojenské, módne, pre kozmonautov atď.) A v neposlednom rade podľa strojčeka – mechanické, elektronické a kombinované.

  • mechanické hodinky

V mechanických hodinkách je napnutá špirálová pružina, ktorá je postupne odvíjaná, ovláda celý strojček, dve šípky (jedna dlhšia, druhá kratší) ukazujú čas. Mechanické hodinky sú považované za klasiku hodinárstvo, pretože vyžadujú vysoko presné nastavenie s ručnou montáži. Pri správnej starostlivosti, pravidelnej údržbe a kontrolyvám budú verne slúžiť po celé desaťročia. Cena luxusných mechanických hodiniek je pomerne vysoká, ale vysoká kvalita stojí za to.

  • elektronické hodinky

Elektronické hodiny boli vyvinuté v polovici 20. storočia, požíval sa ako časový normál kremenný oscilátor, využívajúci piezoelektrický jav. Klasické quartzové hodinky sú poháňané miniatúrne gombíkovú baterií.Trvanlivost digitálnych hodiniek je oveľa nižšia ako u mechanických. Hlavnou ich výhodou je, že tieto modely môžu mať veľké množstvo doplnkových funkcií – teplomer, barometer, monitor srdečného tepu, kompas, kalkulačka, adresár alebo minipočítač. Tieto modely sú vyvinuté na základe najnovších inovácií vo svete elektroniky a sú určené pre tých, ktorí chcú mať vždy know-how „po ruke“.

Materiál

Výber materiálu u hodiniek je dôležitý, lebo chráni mechanizmus pred poškodením a prachom.

  • Nerezová oceľ

Tento materiál má najvyššiu kvalitua používajú ho najznámejší výrobcovia hodiniek. Pevnosť a odolnosť – základ spoľahlivých hodín s celosvetovou reputáciu. Cena takýchto hodiniek môže dosiahnuť závratných výšok.

  • Mosadz

Mosadz je dostatočne pevná, ide o vysoko kvalitný materiál, ale je príliš ťažká, čo je jediná nevýhoda tohto materiálu.

  • Hliník

Hliník sa bežne používa pri výrobe lacných hodín, pretože jeho kvalita je dosť nízka. Hliníkové telo je mäkké, krehké a nechráni hodinky pred nárazmi. Obľúbený materiál čínskych výrobcov.

  • Plast

Plastové hodinky sú buď veľmi drahé, alebo veľmi lacné. Mnoho známych značiek vyrábajú hodinky z vysoko kvalitných neškodných plastov. Opäť neodporúčame lacné plastové hodinky od čínskych výrobcov.

  • Titan

Titan je zaujímavá zliatina, ktorá sa v súčasnosti na výrobu hodiniek používa len zriedka, pretože vyžaduje veľa času a úsilia na spracovanie. Hlavné prednosti titánu a jeho zliatin je, že ich chemické zloženie je úplne neškodné pre telo.