Izbové rastliny, o ktoré je ľahké sa starať

Izbové rastliny sú už neodmysliteľnou súčasťou našich domácností. Je však nutné spomenúť, že nie každý má rastliny vo svojom dome. Je to škoda, pretože izbové rastliny miestnosti naozaj skvele rozjasní každú domácnosť. Väčšinou sa však ľudia kvetinám vyhýbajú, pretože si myslí, že sa o ne nevie starať, ale našťastie existujú také druhy rastlín, o ktorej je staranie takmer nulové.

Samozrejme sa medzi také izbové rastliny neradí tie, ktoré majú nejaké kvety. O každej kvety sa treba starať, pretože ak milujete rozkvitajúce kvety, potom musíte na ne naozaj dbať, aj keď je to hlúpy kaktus. Keď si napríklad kúpite orchidea, tak musíte dbať na to, že potrebuje iný substrát ako iné rastliny, že sa zalieva inak, než ostatné rastliny, teda sa do tejto kvetiny naozaj nepúšťajte.

Radšej sa pustite do takých kvetov, ktoré je samozrejme nutné zalievať, ale ktoré na polievanie nie sú tak náročné. Stačí rastliny treba zaliať až vtedy, keď je hlina suchá, a kvetina vám aj napriek tomu rastie úplne dokonale.

Aké druh izbových rastlín sa do tejto skupiny zaraďuje?

Samozrejme sa medzi tieto rastliny radí hlavne drobnejšie izbovej palmy. Jedná sa o úplne fantastickú rastlinu, ktorá sa hodí nielen do rohov miestností, ale úplne kamkoľvek. Nebojte sa týchto kvetov, sú naozaj takmer nenáročné, len sem tam je pokropte vodou, nech sa na palmové listy neusadzuje prach.

S prachom má mnohokrát problém aj krásny Zamioculcas, ktorý je čisto listnatý. Listy sú lesklé, teda aj tu sa musí dbať na trochu toho kropenie, aby vám listy nepriľahli prach. Čo sa týka ďalšej starostlivosti, potom je nenáročný, pretože si žije svojím vlastným životom.

Sukulenty pre jedinečnosť

V poslednej dobe sa však stali veľmi populárne takzvané sukulenty, čo sú väčšinou veľmi farebné alebo skrátka tvarovo iné izbové rastliny, ktoré sú väčšinou s dužinou vo vnútri. Čo sa týka polievanie, potom sa s vodou nemusí preháňať a stačí ich niekedy zaliať dokonca až za štrnásť dní. Samozrejme je to potrebné kontrolovať, avšak čo sa týka týchto kvetín, nájdete ich v mnohých kvetinárstvach v tých najrôznejších podobách. Ak sú napríklad vianočné sviatky, potom ich nájdete v podobe vianočných hviezd, ktoré sú dokonca aj do farieb Vianoc nastriekané.