Tri najslávnejšie pešie púte sveta. Poznáte ich všetky?

Človek má na svojom wish liste celý rad miest, ktoré chce navštíviť. Zatiaľ čo niektorí túžia po návšteve najromantickejšieho mesta na svete, iní chcú preskúmať všetkých sedem divov sveta. Nájdu sa však medzi nami aj turisti, ktorí chcú prejsť všetky púte sveta. Pokiaľ sa radíte k milovníkom turistiky, určite viete, aké pešie púte sveta patria k najslávnejším. A ak nie, vybrali sme pre vás tri najslávnejšie pešie púte, po ktorých sa môžete vydať.

Pokiaľ zvažujete, kam sa tento rok vydáte, odporúčame navštíviť krajinu, kde majú jednu z najslávnejších peších pútí na svete. Ako sme spomenuli, prinášame vám tri z nich, ktoré vám úplne zmenia pohľad na svet aj na život ako taký.

Púť do Mekky

Moslimovia v rámci svojho náboženstva sa musia do Mekky vydať minimálne raz za život. Nechajte sa nimi inšpirovať a vydajte sa po tejto vôbec najznámejšej pešej púti tiež. Samozrejme, pretože nie ste moslimom, nemusíte vykonávať všetko, čo vykonávajú oni pri tejto púti (máme na mysli napríklad vyholenie hlavy alebo aj obetovanie zvierat). Keďže je samotná Mekka pre nemoslimov uzavretá, čaká vás len príjemná púť k mestu.

Keď budete v Španielsku

Španielsko je v súčasnej dobe pomerne atraktívna destinácia. To napokon neznamená, že sa tu musíte len váľať na pláži alebo objavovať tunajšie pamätihodnosti. V Španielsku sa napríklad môžete vydať aj po pešej púti nazvanej El Camino de Santigo, čo je chodník známa aj ako cesta svätého Jakuba. A jedná sa o pravdepodobne najslávnejšiu modernú pútnickú cestu. Za posledných tisíc rokov sa nijako nezmenila, aj to je veľmi atraktívne zistenie.

Do Nórska za starou kráľovskou cestou svätého Olafa

Jednu známu pešiu púť majú aj v Nórsku, kde sa môžete vydať po starej kráľovskej ceste svätého Olafa. Ide o zhruba 400 kilometrovú trasu, teda to nie je výlet na víkend.