Šaty tohtoročnej jesene. Čo sa nosí aj za sychravějších dní?

Premýšľate nad tým, že by ste ešte šaty ponechali nejakú dobu v skrini? Potom urobíte dobre! Šaty nie sú len synonymom leta, nosia sa aj na jeseň. Urobte si počas sychravějších dní radosť a kúpte si nejaké z tých, ktoré sa na jeseň budú jednoznačne nosiť. Máme pre vás rovno niekoľko tipov! Avšak nezabudnite, že na jeseň sa šaty kombinujú trochu inak. Upustite od balerínok alebo sandálok, stavte skôr na členkové topánky alebo čižmy nad kolená, ktoré idú s šaty perfektne dohromady.

Kvety na šatách kvitnú aj na jeseň

Už je tomu nejaký ten piatok, čo sa do módy dostali kvetinové šaty. Sprvu však neboli zrovna úspešné, ženy im nemohli prísť na chuť. Lenže keď sa s postupom času k tomuto kúsku pridávali ďalšie retro modely, bolo jasné, že sa aspoň v módnom svete vrátili deväťdesiatky a že je to presne to, čo sa nosiť bude. A tak ženy práve tieto šaty nosia veľmi aktívne a kupujú si neustále nové a nové modely.

A robia ostatne dobre. Tieto šaty totiž nevynosí len v lete, ale aj na jeseň. Kvetinové šaty totiž vykvitnú aj počas sychravejšieho ročného obdobia. Len teda siahnite skôr po vhodnejších tónoch, ako je hnedá, bordó alebo fialová či zelená. Tlmenejšie tóny sú pre jesenné šaty predsa len trochu vhodnejšie.

Úpletové šaty sa nosia tiež

Čo ďalšie sa aktívne nosia? Sú to úpletové šaty, ktoré sú taktiež na trhu už nejaký ten piatok. Ak vám vadí vietor, nízke teploty, ak chcete nosiť šaty aj na jeseň, ale zároveň sa vlastne chcete zahriať, potom sú úpletové šaty to pravé. Hovoríme konkrétne o svetrových šatách, ktoré sú k dostaniu pravdepodobne vo väčšom množstve než vlani, kedy sa ešte len dostávali do sveta módnych trendov.

Ak si ale zaobstaráte úpletové šaty, pamätajte na jednu vec, a síce na správnu starostlivosť. Úpletové šaty totiž majú tendenciu sa žmolkovat alebo meniť svoj tvar. Zistite si preto dopredu, ako sa o taký kúsok starať.